EL: Kalinić i Judo savršeni, Fener u finalu!

EL: Kalinić i Judo savršeni, Fener u finalu! Izvor: Euroleague
Fenerbahče

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se u finale Evrolige drugu godinu uzastopno pobedom protiv Real Madrida u Istanbulu rezultatom 84:75.

Kalinić Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa Željka Obradovića pre dve godine je poražena u polufinalu, prošle je u finalu izgubila posle produžetka, a sada će imati priliku da osvoji prvi trofej Evrolige protiv Olimpijakosa.

Od samog početka drugog polufinala Fener je nametnuo svoj stil igre i preuzeo je vođstvo koje do kraja nije ispuštao.

Nikola Kalinić je bio ključni igrač turske ekipe na ovom meču uz Ekpea Judoa. Radio je kao i obično sve i u odbrani i u napadu, i bio je najzaslužniji što je Fener već sredinom prve deonice došao do dvocifrenog vođstva.

Real se sredinom druge deonice spustio na samo -2 serijom trojki, ali je ubrzo stigao odgovor Fenera koji je na poluvremenu imao +10. U nastavku meča Real se u samo nekoliko navrata spustio na jednocifreni deficit, a poslednju šansu Madriđani su imali sredinom poslednje deonice kada su smanjili na 68:60.

Bogdanovic Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Ipak, Fener je imao odgovor na sve i u nedelju će pokušati da postane prvi turski klub sa trofejom Evrolige, a Obradović će se boriti za svoju devetu titulu u najjačem evropskom takmičenju.

Kalinić je završio sa 12 poena, 6 skokova, 6 asistencija i 4 ukradene lopte. Judo je takođe blistao sa 18 poena, 12 skokova i 8 asistencija, a Bogdan Bogdanović je dodao 14 poena i 6 skokova, ali i 6 izgubljenih lopti. Na drugoj strani, Serhio Ljulj je ubacio 28, a Džejsi Kerol 21 poen.

Rival Fenerbahčeu biće Olimpijakos koji je prethodno pobedio CSKA sa 82:78.

Meč ste mogli da pratite na Sportklubu:

Oba trenera su se na startu odlučila na očekivane petorke:

Twitter Embed Code

Fener je sjajno otvorio meč, na krilima Nikole Kalinića. Bivši igrač Crvene zvezde ubacio je trojku, ukrao nekoliko lopti i pokrenuo je turski tim na startu - 12:4.

Uz Kalinića se razigrao i Veseli, a posle trojke Diksona u 7. minutu Fener je imao +10 (17:7). Real je na startu imao velikih problema, pre svega u napadu.

Do kraja prve deonice Real nije uspeo da se vrati jer niko nije pratio Serhija Ljulja. Bek Reala ubacio je 11 od 13 poena svoje ekipe - 21:13.

Ništa se ni početkom druge deonice nije promenilo. Kalinić je ubacio novu trojku za 26:13 i delovalo je da bi Fener brzo mogao da prelomi meč, možda čak i u prvom poluvremenu.

Usledilo je koškanje Datomea i Fernandesa, a nakon toga Real je ubacio pet vezanih poena i vratio se u igru - 26:18.

Nije se Real tu zaustavio. Ljulj i Tompokns su ubacili po trojku, pa su Madriđani brzo prišli na samo -2 - 26:24.

Fener ipak nije dozovolio potpuni preokret. Bogdanović je ubacio trojku, na to se nadovezala i povreda Rendolfa, pa je Real ponovo bio u problemu - 37:27 u 18. minutu.Tu prednost Fener je imao i posle 20 minuta - 44:34.

Ništa se ni početkom drugog dela nije promenilo, a posle poena Slukasa u 26. minutu bilo je i najvećih +15 (52:37).

Luka Dončić nije imao svoje veče, pa je Ljulj uglavnom igrao sam, a u toj situaciji Real nije imao šansu. Fener je pred poslednju deonicu vodio sa 63:50.

Poslednju polušansu da se vrati u meč Real je propustio sredinom poslednje deonice kada je smanjio na 68:60. Ipak, Ljulju su retko saigrači pomagali na ovom meču, pa Real u samom finišu nije ozbiljno zapretio.

Na drugoj strani Judo i Kalinić su dominirali, pa je Fener lakše nego što se očekivalo prošao u finale.

Tagovi: kk fenerbahče