Kejn i Son demolirali Lisice

Kejn i Son demolirali Lisice Izvor: Michael Regan, Getty Images Sport
Hari Kejn

U zaosalom meču 34. kola Premijer lige Totenhem je ubedljivo kao gost savladao Lester 6:1, uz fenomenalnu partiju Harija Kejna i Son Hong Mina.

U 25. minutu gosti su poveli posle sjajne akcije Sona, mrežu je zatresao Hari Kejn. Son se 11 minuta kasnije upisao u strelce a asistirao mu je Dele Ali.

Delovalo je da bi ovo mogao da bude neizvestan meč kada je Čilvel u 59. minutu smanjio na 2:1, ali onda je krenuo teror Harija Kejna, uz asistenciju Sona. Najbolji strelac Sparsa postigao je gol u 63. minutu. Zatim je asistirao Sonu u 71. a svojim trećim golom u 89. i četvrtim u drugom minutu nadoknade doneo je Totenhemu ubedljiv trijumf i probio se na prvo mesto liste strelaca sa 26 golova, dva više od Lukakua i tri od Aleksisa Sančeza. Inače, ovo mu je prvi put u karijeri da je postigao četiri gola na meču Premijer lige.

Totenhem je drugi sa 83 boda i ranije je obezbedio grupnu fazu Lige šampiona, dok je Lester, prošlogodišnji šampion 11. sa 43 boda.

Tagovi: hari kejn , Totenhem