Partizan slavio u Nišu, na bod od titule!

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički u Nišu sa 3:1, u pretposlednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije i sada su na korak od osvajanja titule šampiona.

Partizan - Crvena zvezda Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan
Partizan - Crvena zvezda

Crno-beli sada imaju 55 bodova, tri više od Crvene zvezde koja je pobedila Javor u Ivanjici sa 3:0.

Partizanu je sada neophodan još jedan bod za osvajanje titula jer će u slučaju istog broja bodova titula pripasti Crvenoj zvezdi.

Crno-beli za četiri dana dočekuju Mladost, dok Crvena zvezda dočekuje upravo niški Radnički.

Duel u Nišu nije bio preterano kvalitetan, a kao i mnogo puta ove sezone, pobedu Partizanu doneli su Leonardo i Uroš Đurđević.

Brazilac je u 55. minutu načeo mrežu Nišlija, da bi Đurđević samo tri minuta kasnije i duplirao prednost svoje ekipe.

Izvor: youtube

Prethodno, u prvom delu je jedinu priliku imao Milenković posle kornera, ali je Bulatović na gol liniji sprečio vođstvo Partizana.

Nišlije su čekale svoju šansu iz kontre, ali nisu je dočekale, pa je Partizan ostvario verovatno i ključnu pobedu u borbi za titulu.

Uroš Đurđević je 12 minuta pre kraja overio ubedljiv trijumf Partizana u Nišu, da bi četiri minuta pre kraja Dušan Živković sjajnim golom postavio konačan rezultat.

Meč u Ivanjici je praktično odlučen u 38. minutu. Kornelijus je posle akcije Petkovića rukom zaustavio loptu, dobio je drugi žuti karton, a Kanga je bio siguran sa penala.

Izvor: youtbue

Domaći sastav u nastavku nije mogao sa igračem manje, a Zvezda je uspela da sačuva pobedu i nadu da u poslednjem kolu osvoji titulu. Tri boda je obezbedio Mičel Donald golom u 77. minutu, da bi deset minuta kasnije Boaći iz jedanaesterca postavio konačnih 3:0.

Vojvodina je bila sigurna protiv Voždovca u gostima, bilo je 2:0, a Novosađani su obezbedili treće mesto ovom pobedom.

Imaju 40 bodova, četiri više od Mladosti, dok je Voždovac sedmi sa 26 bodova. U poslednjem meču dana Mladost je savladala Napredak sa 3:2.

Mladost je četvrta sa 36 bodova, a Napredak je šesti sa sedam bodova manje.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige.