Gofan izbacio Novaka u četvrtfinalu Monte Karla

Gofan izbacio Novaka u četvrtfinalu Monte Karla Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je od Davida Gofana sa 2:1 u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu. Belgijanac je slavio posle velike borbe sa 6:2, 3:6, 7:5 za dva časa i 39 minuta.

Bio je ovo njihov šesti međusobni duel i tek prvi trijumf Gofana, ujedno i najveći u dosadašnjoj karijeri.

Trinaesti teniser sveta će se u borbi za plasman u finale sastati sa boljim iz meča Rafael Nadal - Dijego Sebastijan Švarcman.

Ako je za utehu Đoković je zahvaljujući ranoj eliminaciji Endija Marija za 90 poena smanjio zaostatak za prvim reketom sveta, ali je još jednom pokazao da je daleko od forme koja ga je krasila prethodnih sezona.

Belgijanac je dominirao u prvom setu koji je dobio za 32 minuta. Već u prvom gemu Godan je oduzeo servis Đokoviću, koji jedinu priliku da vrati brejk nije iskoristio samo nekoliko minuta kasnije.

Gofan je novi brejk napravio za 4:1 i lako završio set.

U drugom gemu drugog seta srpski teniser je nezgodno pao i uplašio svoje navijače. Novak je, naime, posle trka za jednom loptom završio na šljaci i u prvom trenutku prizor nije bio uopšte prijaten.

Izvor: You Tube

Srećom, Đoković se brzo pridigao, stresao šljaku sa sebe i zaigrao mnogo bolje. Kod rezultata 2:1 drugi igrač sveta je iskoristio treću brejk loptu i to je bio presudan gem u ovom delu meča.

Novak je kod vođstva 5:3 imao dve set lopte na servis Gofana, ali ono što je propustio u ovom gemu iskorstio je u sledećem kada je četvrtu set loptu pretvorio u izjednačnje.

Prvi put posle dve godine Đoković je treći put uzastopno na Masters turniru igrao tri seta i u trećem odlučujućem, na momente, demonstrirao je igru koja ohrabruje pred nastavak sezone na šljaci.

Srbin je oduzeo servis rivalu u prvom gemu, dve brejk lopte imao je i kod vođstva 2:0, ali propuštene prilike nisu ga poremetile.

U maratonskom šestom gemu, koji je trajao 14 minuta, Gofan je podsetio na neke sjajne trenutke iz prvog seta, imao je pet brejk lopti, ali je Novak sve izdržao i činilo je tada da je napravio odlučujući korak ka plasmanu u polufinale (4:2).

Ipak, Gofan se nije predavao, kod rezultata 4:3 iskoristio je drugu brejk loptu za izjednačenje - 4:4, a potom na svoj servis došao korak do pobede.

Sledeća dva gema oba tenisera su dobila na svoj servis, a kada je Đoković kod prednost Belgijanca 6:5 krenuo ka klupi pogledao je ka tribinama i rekao:

"Bravo obojica, odličan trening", ironično je dobacio Novak svojim trenerima.

Gofan je imao dve vezane meč lopte na servis Đokovića, potom još dve, ali je Nole uz dva sjajna poena imao i sreće, ali petu priliku Belgijanac nije propustio i u iscrpljujućem gemu došao je do najvećeg trijumfa u karijeri.