Zatvori

Monakov san se nastavlja, Mbape u istoriji

Monakov san se nastavlja, Mbape u istoriji Izvor: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Fudbaleri Monaka savladali su Borusiju iz Dortmunda i u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona. "Kneževi" su na svom stadionu slavili 3:1, i ukupnim rezultatom 6:3 plasirali u polufinale.

Plasman u polufinale veliki je uspeh za ekipu Monaka, koja igra sezonu iz snova i prvi je francuski klub koji će biti među četiri najbolja tima u Evropi od 2010. godine kada je u polufinalu igrao Lion.

Meč na stadionu "Luj Drugi" ponovo je obeležio 18-godišnji napadač Monaka Kilijan Mbape. Vodećim golom u trećem minutu Mbape je postao prvi fudbaler debitant, i najmlađi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao pogodak u sva četiri meča osmine i četvrtfinala tog takmičenja.

Poput prvog meča u Dortmundu i u ovoj utakmici ekipa Leonarda Žardima je od starta krenula silovito i posle 17 minuta igre imala dva gola prednosti, čime je praktično bilo rešeno pitanje prolaska u polufinale.

Posle udarca Benžamina Mendija golman Dortmunda Roman Burki je odbio loptu na nogu Mbapea kome nije bilo teško da iz neposredne blizine postigne pogodak.

Taj gol bio je Mbapeov peti u Ligi šampiona a ukupno 22 u sezoni.

Prednost "Kneževa" duplirao je Radamel Falkao posle centaršuta Tomasa Lemara koji je tom asistencijom postao najbolji asistent u dosadašnjoj nokaut fazi.

Twitter Embed Code

Posle tog gola igrači Dortmunda izgubili sve nade za pozitivan rezultat, s obzirom na to da im je sada bilo potrebno četiri gola da bi prošli u narednu fazu.

Taj rezultat bio je aktuelan do 48. minuta kada je Marko Rojs postigao počasni pogodak za svoju ekipu.

Kočan rezultat na meču i overu polufinala postavio je Valeri Žermen koji se u strelce upisao u 81. minutu, a ponovo je asistent bio Lemar. Zanimljivo, napadač Monaka je gol postigao nekoliko sekundi pošto je zamenio Mbapea.

Protivnika za finale Monako će dobiti na žrebu u petak, a polufinalni mečevi na programu drugog i trećeg maja dok su revanši na programu devetog i desetog.