Zatvori

"Pevci" teško do trijumfa, Tadić promašio nemoguće

"Pevci" teško do trijumfa, Tadić promašio nemoguće Izvor: Ian Walton, Getty Images Sport
Totenhem - Sautempton

Fudbaleri Totenhema su nadigrali Sautempton rezultatom 2:1, u okviru 29. kola Premijer lige, a zapaženu partiju je pružio i vezista "Svetaca", srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Totenhem je došao do prednosti sjajnim golom Kristijana Eriksena udarcem sa 20 metara u 14. minutu, dok je na 2:0 povisio Dele Ali sa "bele tačke", dok je istog igrača prethodno faulirao Dejvis. Mladom fudbaleru Totenhema je to inače bio prvi jedanaesterac u karijeri koji izvodi.

Dušan Tadić je u 28. minutu propustio da postigne gol iz blizine pošto je poslao loptu nebu pod oblake. Nestvaran promašaj srpskog reprezentativca nije bio jedini momenat u kome je on bio centralna figura na terenu. U 45+2. minutu srpskog fudbalera je faulirao Stiven Dejvis posle promašene lopte, ali sudija Mariner nije pokazao na jedanaesterac.

Izvor: Sport klub

Sautempton je do kraja utakmice uspeo da smanji rezultat u 52. minutu preko Džejmsa Vord-Prousa, koji je sačekao loptu na "drugoj" stativi posle kontranapada svojih saigrača.

Totenhem je posle 28 utakmica na drugom mestu u Premijer ligi sa 59 bodova, što je za deset bodova manje od prvoplasiranog Čelsija. Sautempton je deseti sa 33 boda.

"Pevci" su zabeležili desetu uzastopnu pobedu na "Vajt Hart Lejnu" što je najduži niz još od 1987. godine. Tada su pobedili u 14 utakmica zaredom.

U prvom meču dana Mančester Junajted je bio bolji od Midlzbroa.