Goleada na Brdu, Zvezda slomila Čuku

Goleada na Brdu, Zvezda slomila Čuku Izvor: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je slavila u derbiju kola protiv Čukaričkog 4:3.

Crvena zvezda Izvor: FK Crvena zvezda

Meč je na najbolji način opravdao epitet derbija. Sve vreme se igralo otvoreno i napadački sa obe strane, a uz lep fudbal gledaoci su na stadionu Čukaričkog videli i sedam golova.

Već do 16. minuta meča Crvena zvezda je povela sa 2:0. Boaći je postigao prvi gol nakon samo osam minuta igre i nakon sjajnog proigravanja Kange nakon prekida, da bi osam minuta kasnije Luković sigurnom realizacijom kaznenog udarca je udvostručio vođstvo crvenobelih. Penalu je prethosio faul Mašovića nad Donaldom.

Igrao se 43. minut kada je Milorad Mažić još jednom pokazao na belu tačku, ovoga puta u korist Čukaričkog što je Ožegović sigurno iskoristio da smanji zaostatak svog tima.

Tek što je počelo drugo poluvreme Kajević je iskoristio priliku koja mu se ukazala i doneo Brđanima izjednačenje.

Nastavile su obe ekipe da napadaju, a češće je u prilici bila Crvena zvezda a Boaći je svojim drugim golom u meču u 54. minutu ponovo doveo Božovićev tim u vođstvo nakon greške golmana Petrića.

Nakon samo 15 minuta provedenih u igri Jevtić je bio precizan za novo izjednačenju na meču.

Ožegović je imao stopostotnu priliku da donese Čukaričkom prednost, ali nije bio precizan.

Crvenoj zvezdi su se u nastavku isplatili sve češći napadi, a novu pobedu je svom timu doneo Anđelković golom u 85. minutu meča. Anđelković se tako golom za pobedu "iskupio" za skrivljen penal koji je vratio Čuku u život.

Poslednji meč 27. kola Superlige igraju u Novom Sadu Vojvodina i Mladost.