Zatvori

Junajted u Midlzbrou ostvario rekordnu 600. pobedu

Junajted u Midlzbrou ostvario rekordnu 600. pobedu Izvor: Getty Images, Shaun Botterill

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su u gostima Midlzbro rezultatom 3:1 u meču 29. kola Premijer lige i tako ostvarili rekordnu 600. pobedu u ovom takmičenju.

Na ovaj način Crveni đavoli su apsolutno klub koji ima najviše pobeda u Premijer ligi, od njenog osnivanja 1992. godine, s obzirom da je drugi klub po broju pobeda Arsenal, koji ima 517 trijumfa, a sledi ga Čelsi sa 508.

Junajted je do vođstva došao u 30. minutu kada je Ešli Jang uputio dugu loptu, a Mauran Felaini je glavom sproveo u protivnički gol.

Džesi Linkard je u 62. minutu na sredini terena primio loptu od Huana Mate, zatim je nastavio da trči, da bi šutirao sa nekih 17-18 metara udaljenosti i postigao spektakularan gol za 2:0!

Domaća ekipa je smanjila prednost kada je Žested u 77. minutu naleteo na loptu i šutirao iz šesnaesterca za 2:1.

U nastavku meča obe ekipe su stvarale šanse, ali je samo Junajted postigao gol.

U sudijskoj nadoknadi vremena, u 93. minutu, golman Midlzbroa Viktor Valdes je očajno odreagovao, ostavio prazan gol iza sebe, što je vešto iskoristio Antonio Valensija i pogodio za 3:1.

Ovom pobedom Mančester Junajted je posle dužeg vremena peti na tabeli, prestigavši Arsenal.