EL: Šou Micova u Pireju

EL: Šou Micova u Pireju Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Galatasaraja napravili su veliko iznenađenje u 26. kolu Evrolige i pobedom protiv Olimpijakosa 80:71 u Pireju zakomplikovali borbu za sam vrh tabele.

Micov Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Sjajnu utakmicu u Pireju odigrao je Vladimir Micov, koji je 16 od ukupno 18 poena (4/5 za tri) postigao u drugom poluvremenu, a sa dve vezane trojke u 39. minutu utišao je dvoranu "Mira i prijateljstva" za velikih 76:69 za svoj tim.

Olimpijakos je dominirao u prvom poluvemenu, kada je imao i 16 poena prednosti, ali u nastavku sve se promenilo.

Galatasaraj je serija 18:3 u 29. minutu stigao do izjednačenja (57:57), ali malo ko je verovaoa da ekipa Engina Atamana ima snage da se do kraja utakmice nosi sa timom koji se bori za prvo mesto pred doigravanje.

Kod rezultata 69:68 za cverno-bele Sinan Guler je pogodio za dva poena, a onda je na scenu stupio Micov i sa dve trojke dotukao grčki tim. Srbin je pored 18 poena imao po 5 skokova i asistencija i 4 ukradene lopte za 32 minuta na terenu.

Pored Micova u gostujućem timu istakli su se Aleks Tajus sa 14 poena (7/8 za dva) i Goksenin Koksal sa 13 poena, dok je Guler imao po 8 koševa i asistencija, 5 skokova i 4 ukradene lopte.

Olimpijakos je ubacio samo dve trojke iz 20 pokušaja, a po 14 poena zabeležili su Erik Grin i Jorgos Printezis. Srpki centar Nikola Milutinov je za 14 mninuta postigao 6 poena (3/6 za dva), uz 7 skokova i 2 asistencije.

Darušafaka je trijumfom protiv Barselone nastavila trku za mesto u ple-ofu, baš kao i Žalgiris, koji je slavio u Kazanju.