Zatvori

Karenjo Busta zaustavio Lajovića u Indijan Velsu

Karenjo Busta zaustavio Lajovića u Indijan Velsu Izvor: Harry How, Getty Images Sport

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na Mastersu u Indijan Velsu u četvrtom kolu, porazom od Španca Pabla Karenja Buste u dva seta.

Karenjo Busta je do trijumfa protiv Lajovića, koji je prošao kvalifikacije u Kaliforniji, došao sa 6:4, 7:6 (7:5), posle jednog i po sata igre.

Španac će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela između Belgijanca Davida Gofana i Pabla Kuevasa iz Urugvaja.

Lajović je na prvom Mastersu sezone prošao kvalifikacije, odigrao je nekoliko sjajnih mečeva, a na kraju je u njegovom duelu sa Karenjom Bustom odlučilo to što je španski teniser bio odmorniji. Srpski teniser je, uprkos porazu, ostvario najbolji rezultat na nekom Mastersu plasmanom u četvrto kolo.

Španski teniser je mnogo bolje servirao, Lajoviću je na svom servisu prepustio samo deset poena i generalno je mnogo bolje koristio svoje šanse. Dušan je svoju jedinu brejk loptu napravio u drugom setu, kada je imao odličnu šansu da izbori treći set, ali je u ključnim trenucima Karenjo Busta bio koncentrisaniji.

Na samom početku meča, obojica tenisera su bila sigurna na svojim servisima, a u petom gemu viđena je i jedina brejk lopta u setu, koju je Španac iskoristio, a potom bez problema održao prednost. Karenjo Busta je posle niza preokreta oduzeo servis Lajoviću na početku drugog seta, da bi mu srpski teniser uzvratio u četvrtom gemu. Do taj-brejka nije bilo nijedne prilike za brejk, da bi tada Karenjo Busta vezao četiri poena posle vođstva Lajovića sa 5:3 i ostvario vredan trijumf.

Tok meča između Lajovića i Karenja Buste možete da pogledate na ovom linku.