KTV Zrenjanin: Naša ekipa uhapšena zbog lažne optužbe da se nisu dezinfikovali

KTV Zrenjanin: Naša ekipa uhapšena zbog lažne optužbe da se nisu dezinfikovali

Vlasnica televizije KTV iz Zrenjanina Danijela Radić obavestila je Udruženje novinara Srbije da je ekipa te televizije uhapšena pod "lažnom optužbom" da se nisu dezinfikovali kada su ulazili u zgradu Gradske uprave u Zrenjaninu, saopštio je UNS.

U saopštenju se navodi da je Radićeva rekla da je njen sin Danijel Radić, inače pokrajinski poslanik, sa kamermanom Robertom Bajtaijem bio na novinarskom zadatku kako bi uzeo izjavu od zamenika gradonačelnika Zrenjanina Saše Santovca zbog nedavno raspisanog javnog nadmetanja za zakup državnog poljoprivrednog zemljišta, iako je javno okupljanje zabranjeno.

"Zvali su nas poljoprivrednici i rekli da im je život prioritet, a ne zemlja, kao i da će prilikom javnog nadmetanja biti okupljeno više od 200 ljudi, što je u vanrednoj situaciji zabranjeno", rekla je za UNS Radićeva.

UNS u saopštenju navodi da je "Radićeva u obraćanju tom udruženju rekla da je prilikom uzimanja izjave Santovcu portparol gradonačelnika Aleksandar Kandić zvao obezbeđenje da ekipu televizije KTV "izbace" iz Gradske uprave iako su, ističe, imali zaštitnu masku i rukavice".

"Posle dva sata desetak policajaca nam je opkolilo kuću. Došli su bez sudskog naloga i tražili mog sina. Ucenjivali su nas da će nam, ukoliko se ne pojavi, pretresti kuću", kazala je Radić, a navodi se u saopštenju UNS-a.

Radić je rekla da su joj, bez opravdanog razloga, oduzeli i kameru.

"Ovo je zloupotreba vanrednog stanja zbog istinitog i pravovremenog informisanja. KTV televizija je želela da izveštavanjem pomogne poljoprivrednicima", kazala je Radićeva.

POVEZANE VESTI

Komentari (10)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

NN

Svi znaju ko su Radici (nisu cvecke sigurno) imaju i oni putera na glavi. Prodali bi i rodjenu majku zbog para. U malom gradu se sve zna i ljudi pamte.

demokratija

Drzava to je on i botovi, ostali u aps.Pocinje zabava za krezube i polupismene. Dokle?

Lidija

Bice sve gore (mislim na av virus). Puca po savovima. Narodu je muka od njega, medjunarodna zajednica ga je o'ladila, i Zapad i Moskva. Sad trazi neku bracu po Vuhanu. Blizi mu se kraj, svestan je toga, tako da ce biti sve agresivniji. Moramo biti mudri i stalozeni, sacekati distojanstveno ukidanje vanrednog stanja, a nakon toga krenuti u protiv-udar, opstu neposlusnost i masovne proteste.

* Sva polja su obavezna

NAJČITANIJE

ČITAOCI REPORTERI

ČITAOCI REPORTERI

Vaša poruka je uspešno poslata.

Hvala.

GOTOVO

Ubacite video ili fotografiju.

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa.
Ne sme biti više od 25 MB.

Pročitajte još

Vesti

Vesti

OEBS pozdravio odluku Vlade Srbije da povuče zaključak o informisanju 11:42 h

11:42 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

BLOG UŽIVO: Više od milion zaraženih u svetu, zabrana kretanja vikendom u Srbiji 11:41 h

11:41 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

Lutovac: Vučićeva obraćanja unose nervozu i strah među građane 11:37 h

11:37 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

Bez granica sa Andrejem: Priče iz Japana 6/9 11:22 h

11:22 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

Gosti N1: Paniku najviše širi vlast, kriterijumi za procesuiranje nisu isti 11:20 h

11:20 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

Kineski stručnjaci ocenili bolnicu u VMC Karaburma kao "jako dobru" 10:41 h

10:41 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

Uhapšeni zbog obijanja kioska tokom zabrane kretanja 10:21 h

10:21 h  |  Vesti

Vesti

Vesti

Mijatović: Mere protiv dezinformacija ne smeju da podrivaju slobodu medija 10:01 h

10:01 h  |  Vesti

loader