Nadalu prijala pauza: Prepustio samo dva gema

Nadalu prijala pauza: Prepustio samo dva gema Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Drugi teniser sveta Rafael Nadal odigrao je prvi meč posle pauze usled pandemije koronavirusa. I nije imao problema u Rimu protiv zemljaka Pabla Karnejo-Buste i savladao ga je 6:1, 6:1.

Čitav posao Nadal je završio za 74 minuta, a najviše bilo je u prvim gemovima oba seta, kada je Karenjo Busta imao neke prilike. U prvom gemu odmah je imao brejk loptu, ali se Nadal izvukao, da bi se u narednom gemu odbranio iako je drugi reket sveta imao brejk loptu. Međutim, u sledećem servis gemu Karenjo-Busta je kapitulirao i pretrpeo brejk za 3:1. Nadal je potom vezoa još tri gema i dobio prvi set.

U drugom slična priča, mada ovog puta Karenjo-Busta nije imao brejk šanse. Ponovo je u drugom servis gemu popustio, Nadal poveo 2:1, a posle toga potpuno slomio rivala sa četiri vezana gema.

Nadal će se u narednom okršaju sastati sa pobednikom meča Raonić-Lajović. Taj, kao i ostale mečeve na mastersu u Rimu moći ćete da pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.