Kecmanović preokretom do polufinala Njujorka

Kecmanović preokretom do polufinala Njujorka Izvor: Julian Finney, Getty Images Sport
Miomir Kecmanović

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale ATP turnira u Njujorku.

Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale Njujorka pobedom protiv Iga Umbera nakon preokreta i tri odigrana seta - 3:6, 6:2, 6:4.

Francuz, koji je bio postavljen za četvrtog nosioca, osvojio je prvi set zahvaljujući jednom brejku do koga je došao već u drugom gemu. Kecmanović je imao dve prilike za ribrejk u četvrtom gemu, a u nastavku seta Umber je bio siguran i poveo je 1:0.

U drugom setu je Kecmanović poveo 3:1, igrao je sigurno u nastavku i uz još jedan brejk napravljen u osmom gemu uveo je meč u treći set.

Velika borba je vođena u odlučujućem setu. Kecmanović je u sedmom gemu spasio dve brejk lopte, da bi u narednom i sam propustio jednu. Ipak, napravio je brejk kada je bilo najvažnije, pri rezultatu 5:4 i iskoristivši prvu meč loptu plasirao se u polufinale.

Za mesto u finalu Srbin će igrati protiv boljeg iz meča u kome se sastaju Kajl Edmund i Sonovo Kvon.