Đoković protutnjao do 45. GS četvrtfinala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković misiju odbrane titule na Australijan Openu nastavio je novom pobedom. Ovog puta savladao je Dijega Švarcmana za četvrtfinale 6:3, 6:4, 6:4

Novak Djokovic Izvor: Getty images/Hannah Peters

Sedmostruki šampion Australijan Opena nijednog trenutka nije dozvolio da se pojavi ni najmanja sumnja u njegov plasman u novo četvrtfinale. Do 3:3 u prvom setu držao se Švarcman, a onda je usledila serija od šest vezanih gemova za drugog nosioca i već tada je bilo jasno da će Đoković imati 2:0 u setovima. Jedini loš period usledio je posle te serije, kada je izgubio dva gema, ali od tada ništa nije prepuštao slučaju. Na vreme je napravio brejk i u trećem setu, koji je držao do kraja.

Do tog odlučujućeg brejka imao je fenomenalna procenat brejk lopti - 80% (4/5), a posle je to malo pogoršao. Međutim, servis ga je dobro služio i koncentracija je bila na najvišem nivou.

Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Raonićem, koji je savladao Marina Čilića u tri seta.

Tok meča

U prva tri gema nijedan teniser nije došao do brejk prilika. U prvom gemu Švarcman je došao do izjednačenja, a Novak je u narednom, na servis Argentinca imao 0:30, ali nema brejka, ni brejk lopti. Situacija se nije menjala ni posle sedam gemova. Novak Đoković je vodio 4:3, ali bez brejka i brejk prilika. Ipak, u narednom gemu Đoković dolazi prvi do brejk lopte i već prvu koristi za velikih i kapitalnih 5:3. U narednom gemu je servirao za set i iskoristio prvu set loptu za 6:3 i vođstvo u setovima. Ovo je prvi izgubljeni set za Argentinca na ovogodišnjem Australijen Openu.

Kao i u mnogim prethodnim mečevima, kada ovako dobije prvi set, Đoković obično drugi počne pod tim naletom. Odmah na startu je napravio brejk i potom odbranio servis za 2:0 i nastavak serije od pet uzastopno osvojenih gemova. Novim brejkom, produžio je tu seriju a što je još važnije stekao je velikih 3:0 uz dupli brejk. Ali da ne bude potpuno nezanimljivo Argentinac je uspeo da dođe do prve brejk lopte i iskoristi je za skidanje prvog brejka - 3:1. Držao je Argentinac do kraja seta svoj servis, ali nije više uspeo ni da pripreti Đokoviću, tako da je Srbin dobio i drugi set, ovog puta 6:4 i došao na set od četvrtfinala.

Uspostavio je definitivno Švarcman ritam servisa. U prva četiri gema trećeg seta nije bilo prilika za brejk, ali u petom Đoković ponovo koristi prvu šansu, dolazi do vođstva 3:2 i dolazi u priliku da dobrim servisima završi posao. Pokušao je Švarcman u narednom gemu nekako da vrati brejk. Čak je i došao do brejk lopte, ali je Novak ipak, uprkos mnogo grešaka, uspeo da izvuče taj gem i povede 4:2. Neverovatan pritisak vršio je Novak u naredna dva gema u kojima je Švarcman servirao. Ali u odlučujućim trenucima je pravio greške, zbog čega nije uspeo da napravi još jedan brejk i ranije okonča meč. Ipak, to je učinio u narednom gemu, na svoj servis za 6:4.