Federer ekspresno eliminisao Krajinovića

Federer ekspresno eliminisao Krajinovića Izvor: Darrian Traynor, Getty Images Sport

Filip Krajinović poražen je u drugom kolu Australijan opena. Od njega je u tri seta bolji bio Rodžer Federer.

Loše je Krajinović otvorio meč i u tom stilu je i odigrao ceo duel. I pored nekoliko lepih poena, jednog brejka iz drugog seta, nije Krajinović uspeo da nanese štetu favorizovanom Švajcarcu. Za sat i po vremena, Federer je pobedu upisao rezulrarom 6:1, 6:4, 6:1.

Izgledao je Krajinović dosta umorno sredinom trećeg seta, grešio je u najvažnijim momentima i poraz je bio neizbežan. Sredinom trećeg seta Krajinović je zbog bolova u desnoj ruci zatražio medicinski tajm aut pa je dobio masažu koja očigledno nije mnogo pomogla.

Federer će u trećem kolu igrati protiv Džona Milmana koji je u eliminisao 31. nosioca Huberta Hurjača i slavio 6:4, 7:5, 6:3.

Loš početak meča za Krajinovića. Federer je došao do brejka već na početku i poveo 2:0. Nakon samo osam minuta igre Federer je vodio 3:0, da bi u drugom servis gemu na meču Krajinović nakon velike borbe pretrpeo još jedan brejk iako je imao priliku da osvoji ovaj gem.

Jedan odličan ritern i dobar napad iz bekhenda dali su nadu Krajinoviću u petom gemu, ali Federer nije dozvolio Srbinu da dođe do brejk prilike i vodi 5:0.

Konačno Filip osvaja prvi gem u ovom meču i smanjuje na 5:1. Ovoga puta Krajinović nije izgubio nijedan poen u svom servis gemu. To je samo za nekoliko produžilo ovaj set jer je u narednom gemu Federer rutinsi osvojio svoj gem i poveo 1:0. Prvi set trajao je samo 20 minuta.

Otvara Federer brejkom i drugi set. Ne nazire se kraj Krajinovićevim mukama u ovom meču. Rutinski Švajcarac dolazi do 2:0 u drugom delu meča.

Konačno je Filip lako osvojio svoj servis gem, ali Federer ne popušta na svoj servis i vodi 3:1.Pogodio je Filip nekoliko zaista lepih poena, ali i Federer uzvraća na iste načine.

Sigurnije igra Krajinović i osvaja i drugi gem u ovom meču za 3:2 za Federera.Dobra igra donela je Krajinoviću brejk loptu, ali je požurio sa napadom i poslao loptu u aut i vratio Federera u gem. Švajcarac vodi 4:2.

Imaće Filip novu priliku da vrati brejk nakon što je osvojio svoj servis gem za 3:4. Švajcarac je na servisu. Imao je Krajinović ponovo priliku za brejk, ali Federer sigurnim servisom otvara sebi put ka osvajanju poena. Ipak, dobio je srpski igrač novu brejk loptu, ovoga puta na drugi Federerov servis i uspeva da je pretvori u brejk i izjednači na 4:4.

Ne uspeva Filip da potvrdi ono što je uradio u prethodnom gemu i Federer ponovo ima prednost brejka. Servisom Federer završava posao i vodi 2:0.

Kao i u prethodna dva seta, Filip gubi svoj prvi servis gem i u trećem i ponovo dolazi do 2:0 nakon svog servisa. Velika borba vođena je u trećem gemu koji je Filip uspeo da osvoji, ali je na pauzi nakon toga zatražio pomoć lekara. Koliko može da se vidi na terenu, Filip ima bolove u desnoj ruci i trenutno dobija masažu.

Muči se Krajinović i nakon pauze, Federer pravi novi brejk i sada je na dva gema od pobede i plasmana u treće kolo. Lagano osvojen gem Švajcarca na svoj servis, a zatim i novi brejk za konačnu pobedu protiv Filipa Krajinovića u drugom kolu Australijan opena.