Bez kapi znoja! Đoković prelako do treće runde

Bez kapi znoja! Đoković prelako do treće runde Izvor: Darrian Traynor/Getty Images

Novak Đoković je savladao Japanca Tacumu Ita 3:0 u drugom kolu Australijen Opena. Po setovima je bilo 6:1, 6:4 i 6:2.

Novak je fantastično otvorio meč i imao je veoma brzo dva brejka viška. Bilo je 5:0 i tek se tada Ito upisao na semafor ali prekasno da spreči Đokovića da dođe do vođstva od 1:0 u setovima i to za svega 22 minuta igre.

Drugi set je bio duplo duži od prvog. Novak je dugo tražio priliku da uzme servis protivniku. Do osmog gema je imao samo jednu šansu za to koju nije iskoristio, a u devetom gemu je došao do nove brejk lopte koju je uspeo da pretvori u vođstvo 5:4. Potom je brejk i overio i za 44 minuta dobio drugi set. U njemu je inače bilo jakog vetra pa su bile učestale duple servis greške.

U trećem setu se Ito držao samo u prva dva gema kada je bilo 1:1, ali je zatim Novak napravio dva brejka i išao sigurno ka pobedi.

Novakov rival u trećoj rundi će opet biti Japanac Jošihiro Nišioka koji je u tri seta dobio ranije Danijela Evansa.

Novak je odlično počeo meč jer je posle tri gema vodio 3:0, napravivši brejk u drugom gemu. Đoković je oduzeo servis Itu iako je ovaj imao gem loptu na 40:30. Srpski teniser je lako uzeo servis Itu i drugi put, a overivši brejk poveo je 5:0. Posle toga se Tacuma konačno upisao na semafor, ali je posle samo 21 minut Novak servirao za prvi set.

Novak Đoković Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Već u trećem gemu drugog seta Novak ima nove brejk lopte. Pri rezultatu 1:1 Ito je imao protiv sebe dve vezane brejk lopte, ali je obe spasao i zatim je dobio gem za 2:1. Ito se dobro bori u drugom setu, a u sedmom gemu je Novak uspeo da dođe do brejk šanse. Vodio je 30:40, ali je Ito dobio naredna tri poena i uspeo je da zadrži svoj servis i da povede 4:3. U tom trenutku je set trajao već 29 minuta dok je čitav prvi trajao 22.

Drugu brejk šansu u drugom setu Novak je imao u devetom gemu. Nju je Đoković konačno iskoristio uz glasno proslavljanje i pogled ka svom boksu. U sledećem gemu Đoković opet dominira pre svega na servisu i stigao je u tom trenutku do desetog asa. Inače vetar u Melburnu je sve jači što je smetalo teniserima pa je bilo i duplih servis grešaka. Drugi set je trajao 44 minuta, duplo duže nego prvi.

Novak Đoković Izvor: Darrian Traynor/Getty Images

Na početku trećeg seta su dva tenisera razmenili po gem na svoj servis da bi već u trećem gemu Đoković oduzeo servis Japancu. Novak je napravio još jedan brejk i tu više Tacumi nije bilo povratka u meč.