Rusija u polufinalu ATP kupa, Srbija na potezu

Rusija u polufinalu ATP kupa, Srbija na potezu Izvor: Getty Images/Julian Finney

Reprezentacija Rusije pobedom protiv selekcije Argentine plasirala se u polufinale ATP kupa u Sidneju.

Najpre je Karen Hačanov savladao Gvida Pelju rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:6 (4), da bi drugi bod i mesto među četiri najbolja tima Zbornaji obezbedio Daniv Medvedev koji je bio bolji od Dijega Švarcmana 6:4, 4:6 i 6:3.

Dubl meč će, dakle, biti bez zakmičarskoj značaja.

Hačanovu, 25. igraču sveta, je bilo potrebno sat i 40 minuta da savlada Pelju, osam pozicija lošije plasiranog od rivala. Rus je u prvih sedam gemova prvog seta tri puta napravio brejk, tako da mu izgubljen servis kod rezultata 4:1 nije mnogo pokvario planove.

U drugom setu Pelja nije iskoristio četiri brejk lopte kod rezultata 3:2, a u tajbrejku Hačanov je bio nešto sigurniji.

U duelu između Medvedeva i Švarcmana bilo je mnogo interesantnije, a u drugom i trećem setu jedan brejk je bio dovoljan Argentinci i Rusu da dobiju taj deo meča. Ključni detalj odlučujućeg seta viđen je kod rezultata 4:3, kada je Medvedev iskoristio drugu brejk loptu.

Rusija će se u borbi za mesto u finalu sastati sa pobednikom meča Srbija - Kanada, koji od 00:00 možete da pratite na Sport Klubu 1.

U drugom polufinalnom duelu sastaće se domaćin Australija i pobednik duela Španija - Belgija.