DK: Srbija u četvrtfinalu, Novak lako do druge pobede

DK: Srbija u četvrtfinalu, Novak lako do druge pobede Izvor: Alex Pantling/Getty Images

Novak Đoković savladao je Benou Pera 2:0, po setovima 6:3 i 6:3 u Dejvis kup duelu i tako je obezbedio drugi poen Srbiji i pobedu protiv Francuske. Na taj način Srbija je i pre meča dublova obezbedila prvo mesto u grupi i prolaz dalje u četvrtinu finala gde će joj protivnik biti Rusija.

U prvom setu nije bilo brejka sve do osmog gema. Uzbudljiv je bio prvi gem u kom je Novak morao da spasava dve brejk lopte ali je ipak prvi oduzeo servis protivniku u pomenutom osmom gemu i tako je poveo 5:3.

Drugi set Đoković počinje odmah veoma dobro. Pritiskao je servis Pera, pa je u trećem gemu napravio brejk i tu prednost je održavao do kraja seta. Meč je završen još jednim brejkom za drugog tenisera sveta.

Meč je trajao svega 69 minuta, a s obzirom na to da je i Krajinović slavio protiv Conge Srbija je obezbedila Đokovićevim trijumfom pobedu u duelu protiv Francuske. Za Srbiju meč dublova nema nikakav značaj.