Nadal preokrenuo, ali i dalje zavisi od drugih

Nadal preokrenuo, ali i dalje zavisi od drugih Izvor: Justin Setterfield/Getty Images

Španac Rafael Nadal posle preokreta pobedio je Stefanosa Cicipasa u poslednjem kolu grupe Bjorn Borg Završnog mastersa u sezoni rezultatom 6:7 (4), 6:4, 7:5 za dva časa i 53 minuta i tako zadržao šanse da se plasira u polufinale.

Da bi se prvi igrač sveta našao među četiri najbolja u Londonu neophodno je da Danil Medvedev večeras savlada Aleksandera Zvereva. Rus je pobedom Cicipasa, koji je ranije obezbedio mesto u polufinalu, izgubio sve šanse da bude u top 4, a Grk će u polufinale sa prve pozicije ukoliko Nemac savlada Medvedeva.

U grupi Andre Agasi prvo mesto osvojio je Dominik Tim, dok je drugi bio Rodžer Federer.

Nadal je naneo prvi poraz Cicipasu, koji protiv Španca nije imao nijednu brejk loptu i pravo je čudo da je na terenu uspeo da provede skoro tri časa. Rafi je pobeda mnogo značila i da je bio sigurniji u nekim ključnim poenima i ranije je mogao da završi duel.

Španac je iskoristio samo dve od devet brejk lopti, po jednu u drugom i trećem setu. Odlučujući set prelimio je kod rezultata 5:5, kada je iz drugog pokušaja uspeo da oduzme servis Cicipasu.

Duel između Zvereva i Medvedeva od 21 čas gledajte na Sport Klubu 1.