Rodžer okončao Novakov san o prvom mestu

Rodžer okončao Novakov san o prvom mestu Izvor: Justin Setterfield, Getty Images Sport

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u polufinale završnog Mastersa u Londonu, pošto je u direktnoj borbi za drugo mesto u grupi savladao Novaka Đokovića u dva seta 6:4, 6:3.

Samo 74 minuta igre bilo je dovoljno švajcarskom teniseru da stigne do pobede u 49. okršaju velikih rivala.

Pobedom u još jednom teniskom klasiku Rodžer je uticao na pomeranja na vrhu ATP liste, pa će tako Rafael Nadal 2019. godinu završiti na vrhu, pošto će prestići do sada najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića.

Mirno i sigurno je odigrao Federer i kontrolisao gotovo čitav meč.

O inicijativi koju je imao tokom duela govori i podatak da je Federer u prvom setu imao samo jednu neiznuđenu grešku, a do ključnog brejka prednosti stigao je u trećem gemu.

I u drugom setu je viđena sličan igra obojice tenisera, a Federer je bio još sigurniji.

Dva brejka je napravio Federer u drugom setu i tako stavio tačku na meč.

Duele iz Londona pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.

Tok meča iz londonske O2 Arene možete pratiti ovde:

Duel dvojice velikih rivala bolje je otvorio Federer, koji je do brejka stigao već u trećem gemu.

I nakon važnog vođstva Rodžer je kontrolisao stvari na terenu.

Samo 35 minuta trajao je prvi set, pošto je nakon sigurnijeg izdanja i samo jedne neiznuđene greške u prvom setu švajcarski igrač stigao do vođstva 1:0.

I početak drugog seta je doneo veliku borbu - Federer je namučio Novaka u prvom gemu, imao je i dve brejk lopte, ali nije uspeo da oduzme servis najboljem teniseru sveta.

Ni Đoković nije ostao dužan Rodžeru u drugom gemu drugog seta, ali takođe nije mogao do brejka u ranoj fazi tog dela igre.

U četvrtom gemu drugog seta Đoković je prvi put stigao do brejk lopte, ali je Federer neverovatnim forhendom uspeo da se odbrani.

Peti gem bio je ključan za Federera, pošto je još jednom napravio brejk na meču.

I nakon što je drugi put oduzeo servis rivalu Rodžer je nastavio sa sigurnom igrom i mirno održavao prednost.