Novak 'slomio' Dimitrova za finale u Parizu!

Novak 'slomio' Dimitrova za finale u Parizu! Izvor: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu pobedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovom u dva seta.

Đoković je do devetog trijumfa u desetom međusobnom susretom sa Dimitrovom došao sa 7:6 (7:5), 6:4, posle jednog sata i 40 minuta igre.

U borbi za titulu srpskog tenisera čeka susret sa pobednikom duela između Španca Rafaela Nadala i Denisa Šapovalova iz Kanade.

I Đoković, i Dimitrov su igrali dobro, ne sjajno, u prvom polufinalu u ‚gradu svetlosti‘, a na kraju je zasluženo slavio onaj ko je napravio manji broj grešaka.

Velika borba viđena je u prvom setu, ali bez ijedne brejk prilike na obe strane, pa je odluka pala u taj-brejku. Tada je Bugarin vodio 5:3, ali je Novak napravio neverovatan niz poena za preokret i osvajanje prvog seta.

Slična situacija kao u prvom viđena je u drugom setu, ali uz jedan izuzetak. Đoković je u petom gemu stigao do dve brejk šanse, iskoristio je drugu i tako rešio meč, pošto su do kraja obojica čuvali svoje servise.

Za Novaka će nedeljno finale biti šesto ove sezone, a 111. u karijeri, a boriće se za peti trofej u Parizu.

Tok meča možete da pogledate OVDE:

U prva tri gema teniseri nisu imali problema na svoj servis, a Đoković je vodio sa 2:1. Novak je i u drugom gemu na servis Dimitrova uzeo prvi poen, ali opet nije bilo problema za Bugarina, kao ni za Đokovića u narednom gemu – 3:2.

Prvi problemi desili su se na Novakov servis pri rezultatu 3:3. Bilo je 15-30, usledila je greška Dimitrova, a onda i spektakularan poen u kojem je Bugarin lobovao Novaka, da bi srpski teniser ostao u poenu, nastavio da napada i da forhend vinerom završi poen. Osvojio je i naredni za 4:3, a Dimitrov izjednačio u gemu koji je ličio na prethodni.

Srpski teniser je zatim bez većih problema sačuvao servis, pošto je na gem lopti Bugarin poslao lopticu u aut. Dimitrov je uzvratio izuzetno jakim servisima, dok je Novak grešio, pa je došlo do novog izjednačenja. Iako se Đoković mučio na svom servisu, Dimitrov to nije iskoristio, a zatim uveo set u taj-brejk.

Uprkos tome što je na svoju štetu zaustavio drugi poen u taj brejku, Novak je prvi napravio mini brejk i poveo sa 2-1, ali je Bugarin dobrim napadom po paraleli uzvratio već u sledećem poenu.

Novaku je malo opao procenat prvog servisa, a pri zaostatku 3-4 pokušao je agresivno da odservira drugi servis i napravio je duplu grešku. Osvojio je Novak naredni poen, sledeći poen bio je veoma dug (32 udarca), Novak je imao incijativu i potom je prepustio, zatim je Dimitrov sjajnim bekhendom namestio sebi zicer i promašio ga – 5:5.

Usledila je greška Dimitrova iz forhenda, da bismo zatim videli još jedan jako dug poen u kojem je Bugarin pogrešio i izgubio set u kojem je imao tri vinera više i šest grešaka manje.

Dimitrov je bez problema osvojio prvi servis gem u drugom setu, a u drugom je pritiskao Novaka, pa je čak u jednom trenutku napravio špagu u pokušaju da stigne loptu. Srpski teniser je uspeo da se odbrani i izjednači na 1:1, a slična situacija je bila i u naredna dva gema.

Sve se promenilo u petom gemu, kada je Novak vršio ozbiljan pritisak na servisu bugarskog tenisera, izborio je dve brejk šanse, a iskoristio je drugu, pošto je Dimitrov lopticu poslao u aut. Srpski teniser je u narednom gemu potvrdio brejk, da bi Dimitrov prekinuo niz za 4:2.

Usledio je gem bez izgubljenog poena prvog reketa sveta, Bugarin je uzvratio istom merom, pa je odmah potom Novak servirao za meč, a to je i učinio sa nulom.