Čas tenisa! Novak prepustio samo 3 gema Cicipasu

Čas tenisa! Novak prepustio samo 3 gema Cicipasu Izvor: Getty Images/ Dean Mouhtaropoulos

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu pobedom nad Grkom Stefanosom Cicipasom sa 2:0. Njegov rival u borbi za finale biće Bugarin Grigor Dimitrov.

Srbin je na dominantan način savladao sedmog igrača sveta i osvetio mu se za nedavni poraz u četvrtfinalu Šangaja. Za svega 59 minuta igre bilo je 6:1, 6:2.

Novak je bio neumoljiv od prvog do poslednjeg gema, ne dozvolivši protivniku nikakvu šansu, a o dominaciji najbolje govori podatak da je izgubio ukupno 9 poena na svoj servis.

Posle uzimanja uvodna četiri gema, Đoković je rutinski priveo prvi set kraju. Lako je mogao i da ostavi Cicipasa na nuli, ali je pri vođstvu 5:0 propustio tri brejk lopte.

Srpski igrač je u istom ritmu igrao i u drugom setu, pa je posle prvog gema Cicipasa, osvojio narednih pet i rešio pitanje pobednika.

Tok okršaja Đoković - Cicipas mogli ste da pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Posle nešto problematičnijeg prvog gema, koji je uz dva asa osvojio tek na razliku, Novak je već u drugom oduzeo servis rivalu.

Cicipas je poveo 30:0, ali je potom Srbin uzeo osam poena u nizu i kompletiranim brejkom došao do 3:0.

Srpski igrač je u istom ritmu igrao i u nastavku, pa je novim brejkom posle svega 18 minuta došao do velike prednosti - 5:0.

Imao je prvi reket sveta šansu da na furiozan način, bez izgubljenog gema, da reši prvi set, ali je propustio tri set lopte i omogućio protivniku da smanji zaostatak.

To ga, ipak, ni najmanje nije poremetilo, pa je na rutinski način dobio naredni gem i poveo u setovima.

Đoković - Cicipas 6:1 (prvi set)

Cicipas je bez izgubljenog poena rešio prvi gem, i činilo se da podiže nivo igre, ali je to bilo kratkog daha. Đoković je nastavio tamo gde je stao u prvom setu i sa tri gema u nizu došao do prednosti 3:1.

Tu se Novak nije zaustavljao, pa je bez izgubljenog poena ponovo oduzeo servis rivalu i došao do dvostruke brejk prednosti.

Sjajnom bekhend paralelom, Novak je rešio i naredni gem i došao nadomak plasmana u polufinale.

Cicipas je na kratko uspeo da ostane u meču, ali je usledio novi gem Đokovića bez izgubljenog poena i konačan trijumf.

Đoković - Cicipas 6:1, 6:2 (kraj)