Zverev lako sa Beretinijem za finale Šangaja

Zverev lako sa Beretinijem za finale Šangaja Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images

Aleksandar Zverev plasirao se u finale Mastersa u Šangaju gde ga čeka duel sa Danilom Medvedevim.

Aleksandar Zverev plaisrao se u finale Mastersa u Šangaju pobedom protiv Metea Beretinija u dva seta - 6:3, 6:4. Zverevu je za pobedu bilo potrebno samo 68 minuta.

Samo jednu brejk priliku imao je Zverev u prvom setu i to mu je bilo dovoljno da dođe do brejka, povede 3:1 i u nastavku rutinski osvoji prvi set.

I u drugom setu smo brejk lopte videli samo u jednom gemu. Beretini je uspeo da se odbrani na tri brejk prilike, ali je četvrtu Zverev pretvorio u brejk, poveo 5:4 i u narednom gemu sigurnim servisima potrvdio pobedu i plasman u finale.

Zverev i Medvedev sastali su se do sada četiri puta, svi mečevi rešeni su u korist nemačkog igrača, poslednji ove godine na Rodžers kupu. Nikada nisu igrali jedan protiv drugog u nekom finalu.

Zverev će u nedelju pokušati da osvoji drugu titulu ove godine, 12. ukupno. Sa druge strane mreže, Medvedev će juriti četvrti ovosezonski pehar koji bi mu bio sedmi u karijeri.