Čilić kroz četiri seta sa Iznerom do meča sa Nadalom

Čilić kroz četiri seta sa Iznerom do meča sa Nadalom Izvor: Mike Stobe, Getty Images Sport
Marin Čilić

Marin Čilić plasirao se u osminu finala poslednjeg Grend slema sezone i zakazao meč sa Rafaelom Nadalom.

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u osminu finala US opena pobedom protiv Amerikanca Džona Iznera nakon četiri odigrana seta. Čilić je na kraju slavio 7:5, 3:6, 7:6 (8:6), 6:4 za tri sata i 21 minut igre.

U prvih deset gemova nijedan od dvojice igrača nije uspeo da dođe ni do brejk lopte, a onda je Izner imao tri brejk prilike koje su mogle da mu donesu osvajanje prvog seta.

Kada već svoje šanse nije iskoristio Amerikanac, Hrvat jeste i to tako što je prvu iskoristio prvu brejk loptu da bi nakon toga, u svom servis gemu drugu set loptu pretvorio u vođstvo 1:0.

Sličan je bio i drugi set, kao što smo i navikli u Iznerovim mečevima. U ovom delu igre ponovo je Izner prvi imao brejk lopte, ovoga puta treću je u šestom gemu iskoristio, poveo je 4:2 i na kraju lako priveo set kraju te došao do izjendačenja.

U trećem setu se vodila velika borba. Jedine prilike za brejk imao je Izner, ali je Čilić uspeo da sačuva poen na svoj servis pa je set ušao u taj brejk u kome je bolji i strpljiviji bio hrvatski igrač.

Marin je u četvrtom setu do brejka uspeo da dođe u trećem gemu i da povede 2:1, nakon čega je brejk i potvrdio. Mogao je Izner da se vrati u meč u sedmom gemu u kome je imao četiri brejk lopte, ali je Čilić uspeo da spasi obe.

Već u narednom gemu Čilić je došao do prvih meč lopti, ali je Izner uspeo da ostane u ovom meču još malo i da natera rivala da servira za pobedu što je ovaj i učinio i okončao ovaj duel trećom meč loptom.