Hazarder Medvedev skinuo Đokoviću krunu u Sinsinatiju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale mastersa u Sinsinatiju, pošto je u tri seta poražen od Rusa Danila Medvedeva 3:6, 6:3, 6:3.

Novak Đoković Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

Novak Đoković je briljantno odigrao prvi set, dobio ga 6:3 uz minimum grešaka, ali nije slomio upornog Rusa. U drugom setu Medvedev je zaigrao znatno preciznije, a onda je počeo i da rizikuje, ispaljuje asove iz drugih servisa i Đoković nije imao rešenja za njegove servise u druga dva seta. Medvedev je iskoristio ponuđene šanse i napravio tri brejka i sasvim zasluženo plasirao se u treće vezano finale.

Rival u borbi za prvu titulu na mastersima biće mu David Gofan, koji je bio bolji od Rišara Gaskea.

Uvodni deo meča nije doneo previše uzbuđenja, pošto su i jedan i drugi teniser na rutinski način rešavali gemove na svoj servis, pa je rezultat bio izjednačen - 2:2.

Prvi brejk viđen je u šestom gemu i njega je osvojio Đoković. Bio je to najduži gem u dosadašnjem delu meča, ali je Novak uspeo da preokrene situaciju u svoju korist i iskoristi prvu brejk loptu.

Rutinski kompletiranim brejkom, Đoković je došao na korak do osvajanja prvog seta - 5:2.

Medvedev je naredni gem osvojio i time produžio prvi set, ali samo na kratko, pošto je Srbin već u sledećem bez problema došao do vođstva od 1:0 posle tačno 35 minuta igre.

Novak Đoković - Danil Medvedev 6:3.

U drugom setu Rus mnogo koncentrisaniji na servisu i uprkos par situacija gde je Đoković imao čak i brejk lopte, uspeo je da sačuva servis i vodi 4:3.

Već u narednom gemu Medvedev dolazi prvi put do 0:30 na servis Đokovića, potom i prve brejk lopte, koju je iskoristio posle odličnog riterna iz bekhenda. Poveo je 5:3 i servirao za set. Bez izgubljenog poena odradio je posao i uveo meč u treći set. Pokazao je da se nalazi u sjajnoj formi, a iako je u dva navrata tražio pomoć zbog bola u ramenu, uspeo je da se izbori za odlučujući set.

Posle prva dva gema, u kojima su serveri bili sigurni, Medvedev u trećem dolazi do brejka i sada je on taj koji kontroliše situaciju i definitivno je momentum na njegovoj strani.

Da stvar bude još gora po prvog tenisera sveta, Rus nije dopuštao ni najmanju šansu da se dođe do brejka. Jako je servirao kako iz prvog, tako i iz drugog servisa i sve je praktično pogađao. Na kraju je treći set i meč završio novim brejkom i došao do velikog trijumfa.