Novak u dva seta do 1/4 finala Sinsija, sledi Puj

Novak u dva seta do 1/4 finala Sinsija, sledi Puj Izvor: Rob Carr/Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju pobedom nad Špancem Pablom Karenjo-Bustom sa 2:0 u setovima.

Srbin je protiv 53. reketa sveta slavio sa 6:3, 6:4 za 91 minut igre i na putu ka odbrani trofeja sada ga čeka duel protiv Francuza Luke Puja, koji je sa 6:7, 7:4, 6:2 savladao Rusa Karena Hačanova.

Prvi set trajao je tek nešto više od 30 minuta igre, pošto je Karenjo-Busta pratio Novakov ritam samo u uvodnom delu.

Pri rezultatu 2:2, Srbin je dodao gas, napravio sjajan niz od 12 uzastopnih poena i uz oduzet servis poveo sa 5:2, posle čega je rutinski došao do vođstva u setovima.

Drugi set bio je znatno zahtevniji za prvog reketa sveta i duplo više vremena bilo mu je neophodno da slomi otpor protivnika.

Đoković je ušao nešto sporije i dozvolio rivalu da se razigra, pa je u drugom gemu Karenjo-Busta imao i prve brejk lopte u meču, ali je propustio obe. Već u sledećem usledila je kazna, te je Đoković posle velike borbe kompletiranim brejkom poveo sa 3:1.

Novak je još u tim momentima imao šansu da reši meč, međutim, nije iskoristio dve brejk lopte, da bi zatim u osmom gemu ponovo spasao dve i poveo sa 5:3.

Ispostavilo se da je to bio ključan momenat meča, pošto je Srbin do kraja bez problema završio posao.

Tok duela iz Sinsinatija pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Đoković je rutinski rešavao uvodne gemove na svoj servis, Karenjo-Busta je nešto veći otpor pružio samo u prvom, da bi u naredna dva osvojio jedan poen.

Sa druge strane, Srbin je bio blizu šanse za brejk loptu već u drugom gemu meča, međutim, Španac je dobrim udarcima uspeo da sačuva servis, pa posle pet gemova nije bilo brejkova.

Kako je vreme odmicalo, Karenjo-Busta je sve teže pratio Đokovićev ritam.

Prvi igrač planete pojačavao je tempo iz udarca u udarac i kompletiranim brejkom bez izgubljenog poena došao na gem od osvajanja prvog seta - 5:2.

Španac je uspeo da prekine nalet Đokovića osvajanjem gema na svoj servis, ali je to bilo kratkog daha, pošto je Srbin na rutinski način u narednom rešio set.

Novak Đoković  - Pablo Karenjo-Busta 1:0 (6:3).

Novak je nešto sporije počeo drugi set, što je njegov rival iskoristio i posle osvojenog servis gema došao do dve brejk lopte. Srpski igrač se, ipak, na vreme trgao i spasavši obe poravnao na 1:1.

Zanimljivo, u tom gemu Đoković je izgubio jednak broj poena na svoj servis koliko i u celom prvom setu (4).

Već u narednom Srbin je kaznio Španca zbog propuštenih šansi za brejk i posle velike borbe pune preokreta oduzeo mu servis i potvrđenim brejkom došao do 3:1.

Imao je Đoković dobru priliku da praktično reši meč u tim trenucima, ali je u narednom gemu propustio dve brejk lopte.

Pri vođstvu od 4:3, Karenjo-Busta je imao dve brejk lopte, ali je Đoković spasao obe, poveo sa 5:3, i može se reći da je to bio ključan momenat meča.