Duci ispustio Iznera u trećem setu i završio Sinsinati

Duci ispustio Iznera u trećem setu i završio Sinsinati Izvor: Rob Carr/Getty Images

Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Mastersa u Sinsinatiju od Džona Iznera 2:1. Po setovima je bilo 7:6, 1:6 i 7:5.

Prvi set je rešen u taj-brejku, a ni jedan teniser nije izgubio svoj servis. Ipak bliži brejku je bio Duci jer je imao čak tri vezane brejk lopte pri rezultatu 3:3 ali se Izner izvukao. Lajović je u prvom setu imao ukupno pet prilika za brejk koje nije iskoristio dok je Amerikanac jednom imao šansu da oduzme servis Srbinu. U taj-brejku Izner je ključnu seriju napravio kada je vodio 4:3 jer je od tog momenta naređao tri poena kojim je dobio prvi set.

U drugom setu je Lajović bio znatno bolji i sa dva brejka je završio taj deo igre za samo 25 minuta. Treći set je počeo dugačkim prvim gemom u kom je Duci imao brejk priliku ali je nije iskoristio. Do 12. gema ovog seta nije bilo oduzimanja servisa mada je tome nešto bliži bio Izner. Jedinu svoju brejk šansu u 12. gemu je Džon i iskoristio, a to je ujedno bila i meč lopta.

Izner, koji je 15. igrač sveta će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela Pablo Karenjo Busta - Žil Simon.