Kecmanović posle preokreta u 2. kolu Vimbldona

Kecmanović posle preokreta u 2. kolu Vimbldona Izvor: Getty Images Sport, Julian Finney
Miomir Kecmanović

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović nastavio je sa dobrim igrama i dva dana posle poraza u finalu turnira u Antaliji obezbedio je plasman u drugo kolo Vimbldona.

Deventaestogodišnji Kecmanović na startu trećeg Gren smel turnira u sezoni pobedio je Roberta Karbaljesa Baenu 2:6, 6:3, 6:3, 6:1 za dva časa i 8 minuta igre.

Talentovani srpski igrač će se u drugoj rundi sastati sa Benoon Perom iz Francuske, koji je postavljen za 28. nosioca.

Kecmanović je ove sezone eliminisan na startu Australijan Opena, dok je na Rolan Garosu dogurao do drugog kola, što mu je najbolji rezultat na Gren slem takmičenjima.

Srbin, trenutno 67. igrač sveta, u drugom gemu prvog seta nije realizovao svoju jedinu brejk loptu u tom delu meča, što je Španac kaznio i uz dva oduzeta servisa dobio taj deo meča 6:2.

Međutim, kako je vreme prolazilo bio je sve bolji i svežiji. U prvom gemu drugog seta spasao je brejk loptu, potom je u šestom gemu prokockao pet šansi da prvi put oduzme servis protivniku, ali je uspeo kod rezultata 4:3 i potom na svoj servis završio set - 6:3.

Kecmanović je u trećem gemu sjajno servirao i rivalu nije prepustio nijednu brejk loptu, a odličnu igru krunisao je oduzetim servisima u petom i poslednjem gemu. Srbin je u četvrtom setu spasao tri brejk lopte kod rezultata 1:1, a već u sledećem gemu napravio je ključan brejk za 3:1. Dileme više nije bilo, tako da je Miomir još jednim oduzetim servisom za 5:1 i definitivno overio kartu za drugo kolo.

Mečeve iz Londona pratite na kanalima Sport Kluba.