Kecmanoviću rang karijere, Viktor dobio 1. nosioca

Kecmanoviću rang karijere, Viktor dobio 1. nosioca Izvor: Francois Nel, Getty Images Sport

Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira iz Serije 250 u Antaliji, pošto je pobedio francuskog tenisera Igoa Imbera sa 6:4, 7:5.

U prvom setu je Kecmanović bio izuzetno siguran na svoj servis, propustio je brejk loptu u petom gemu, ali je u devetom napravio ključni brejk i osvojio set.

Činilo se da ćemo gledati reprizu u drugom setu, 19-godišnji Miomir napravio je brejk za 4:3, zatim spasao brejk loptu i poveo 5:3, ali se levoruki Francuz nije predavao i izjednačio je na 5:5. Nije se obeshrabrio Kecmanović, odmah je napravio novi brejk i došao do pobede za 87 minuta igre.

Kecmanović je sada projektovan na 76. mesto na svetu, što će mu biti najbolji rang u karijeri, a u borbi za polufinale čeka ga Viktor Troicki, koji je savladao prvog nosioca Benou Pera sa 7:6 (7-4), 7:6 (7-5).

Troicki je napravio brejk u prvom gemu u meču, ali je Per uspeo da nadoknadi zaostatak u osmom i da izjednači na 4:4, i to pošto je srpski teniser prethodno propustio priliku za dupli brejk.

Ušlo se nedugo zatim u taj brejk, Viktor je ključni mini brejk napravio na 4-4, da bi potom osvojio još dva poena na svoj servis.

Drugi set počeo je po brejkom na obe strane, a pri rezultatu 2:2 Troicki se izvukao od 0-40 osvojivši pet poena u nizu. Do kraja nije bilo brejk šansi, a u novom taj brejku Viktor je opet bio uspešniji – sve vreme je vodio i na kraju realizovao drugu meč loptu.

Troicki je u kvalifikacijama spasao tri meč lopte protiv malo poznatog Španca Ortege, a sada je u naletu i obezbedio je sebi skoko od 27 pozicija na ATP listi – projektovan je na 167. mesto sledećeg ponedeljka.

Meč Troicki – Kecmanović gledaćete na Sport klubu, termin će biti naknadno poznat.