Barti u Birmingemu do prvog mesta na svetu!

Barti u Birmingemu do prvog mesta na svetu! Izvor: Jordan Mansfield/Getty Images

Australijska teniserka Ešli Barti osvojila je titulu na turniru u Birmingemu pobedom nad Nemicom Julijom Gerges i tako postala prvi reket sveta.

Barti je u borbi za trofej protiv nemačke teniserke slavila sa 6:3, 7:5, posle jednog sata i 28 minuta igre. Za Australijanku je šesta titula u karijeri, treća od marta ove godine, pošto je prethodno bila najbolja u Majamiju i na Rolan Garosu.

23-godišnja Australijanka je trijumfom u Birmingemu zaokružila fantastičnih nekoliko nedelja, pošto je pre 15 dana osvojila svoj prvi Gren slem. Ta pobeda znači i da će od ponedeljka biti prva na WTA listi, pošto će na toj poziciji naslediti Japanku Naomi Osaku.

Gergesova je od početka meča vršila veliki pritisak na servisu australijske teniserke, ali je ona uspela da odbrani dve brejk lopte. Usledili su sigurni servis gemovi, da bi Barti napravila brejk u šestom gemu i potom bez problema zadržala tu prednost do osvajanja prvog seta.

Nemačka teniserka je na početku drugog seta odbranila dve šanse rivalke da joj oduzme servis, da bi potom stigla do brejka. Kada je povela 3:0 nagovestila je buđenje, ali joj je Barti brzo uzvratila, samo što se Gergesova nije predavala. Barti je imala šansu za novi brejk u devetom gemu, potom je odbranila set loptu rivalke, a zatim i oduzela servis Nemici. Tako je i prelomila meč jer je u narednom gemu odservirala za titulu i prvo mesto na WTA listi bez izgubljenog poena.

Turnir u Birmingemu igran je za nagradni fond od 1.006.263 dolara.