Federer 'slomio' Congu za četvrtfinale u Haleu

Federer 'slomio' Congu za četvrtfinale u Haleu Izvor: Thomas F. Starke/Getty Images

Švajcarski teniser Rodžer Federer izborio je plasman u četvrtfinale turnira u Haleu pobedom nad Žo-Vilfridom Congom iz Francuske posle velike borbe u tri seta.

Federer je protiv Conge slavio sa 7:6 (7:5), 4:6, 7:5, posle dva sata i 17 minuta igre i tako izborio duel sa Špancem Robertom Bautista-Agutom. Bautista Agut je bio bolji od francuskog tenisera Rišara Gaskea sa 6:1, 6:4.

Devetostruki šampion Halea izuzetno se namučio na putu do plasmana među osam najboljih, a Conga je takođe imao svoje šanse. Francuz je imao tri brejk lopte, od kojih je jedna bila za osvajanje prvog seta, ali se njegov rival odbranio i poveo zahvaljujući boljoj igri u taj-brejku.

U istom ritmu je Federer nastavio u drugom setu, odmah je stigao do brejka i čuvao je prednost do šestog gema, kada mu je Conga uzvratio. U naredna dva gema je viđena izjednačena igra, bez šansi za brejk, a potom je francuski teniser prelomio set prepustivši prvom nosiocu dva poena u preostala dva gema. Treći set je doneo igru gem za gem, a Federer je u šestom gemu odbranio brejk šansu Conge, a u samom finišu je odigrao mnogo bolje i zasluženo slavio.

Turnir u Haleu igra se za nagradni fond od 2.081.830 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.