Hale: Ćorić preživeo Sousu

Hale: Ćorić preživeo Sousu Izvor: Quinn Rooney, Getty Images Sport
Borna Ćorić

Žoao Souza bio je izuzetno težak rival, ali je Borna Ćorić posle skoro tri sata igre uspeo da se izbori za četvrtfinale turnira u Haleu. Branilac titule je slavio sa 7:6 (4), 5:7, 7:6 (4).

Velika borba vodila se kroz sva tri seta, na izuzetno visokom nivou bio je Sousa. U jednom momentu tokom trećeg seta je Ćorić tražio medicinski tajmaut, ali je na kraju uspeo da dođe do pobede.

U prvom setu je Portugalac poveo sa 4:2, ali je odmah vratio brejk Hrvatm te je odlučivao dodatni gem. Ćoriću je na kraju jedan mini brejk više doneo prvi set.

U drugom je propušteno nadomestio Sousa, pa je brejkom u 11. gemu došao do izjednačenja.

Usledila je velika borba. Imao je portugalski teniser četiri prilike da oduzme servis rivalu, zatim je u tajbrejku vodio i sa 4:2. Ipak, preživeo je sve Ćorić, zaigrao je najbolje što može, te je došao do velikog preokreta i pobede.

Karen Hačanov se i na trećem turniru ove godine plasirao u četvrtfinale. Rus je posle velike borbe savladao Jana Lenarda Štrufa sa 6:3, 3:6, 6:4. Zanimljivo, deveti teniser sveta nije se susreo sa brejk loptom ni u prvom, ni u trećem setu.

Hačanov će u narednom kolu igrati sa pobednikom duela Mateo Beretini - Andreas Sepi.

Pobedu je u sredu zabeležio i David Gofam koji je savladao Radua Albota sa 4:6, 6:4, 6:3.

U tri seta završen je i meč između Pjer-Igo Erbera i Segija Stahovskog. Francuz je slavio sa 2:6, 7:6 (2), 6:4. Zanimljivo, Stahovski je na kraju prvog seta pozajmio čelendž rivalu pri vođstvu od 5:1. Ukrajinac je rutinski dobio taj set, ali ne i ceo meč.

U tri seta završen je i meč između Pjer-Igo Erbera i Segija Stahovskog. Francuz je slavio sa 2:6, 7:6 (2), 6:4 i biće naredni rival Ćoriću.

Duel Erbera i Stahovskog obeležio je i potez Ukrajinca u završnici prvog seta, kada je poklonio čelendž rivalu.