Duci se vratio posle 0:2, ali bio nemoćan u petom setu

Dušan Lajović je proažen u pet setova od Aleksandra Zvereva u trećem kolu Rolan Garosa. Po setovima je bilo 6:4, 6:2, 4:6, 1:6 i 6:2.

Dušan Lajović Izvor: Getty images/Adam Pretty

U prvom setu je Lajović odlično počeo, imao je brejk prednosti i brejk lopte kojima je mogao da povede čak 4:1. Ipak tada nije iskoristio svoju šansu, Zverev se vratio i dobio prvi set.

U drugom je Duci i dalje imao dosta problema, teško je održavao svoj servis i Zverev je lako dobio drugi set 6:2.

Treći i četvrti set su bili značajno kraći i njih je dobio Lajović. U trećem je slavio 6:4 napravivši brejk u trećem gemu. U četvrtom se igra Saše Zvereva potpuno raspala i Lajović je napravio tri brejka.

Ipak Nemac je znatno ozbiljnije zaigrao u petom setu, odmah je napravio brejk i Lajović nije imao rešenja.

Naredni rival Saše Zvereva je Fabio Fonjini koji je savladao Bautistu Aguta.

U prva tri gema oba tenisera su gubila svoj servis, i to veoma lako, a Lajović je u četvrtom gemu bez izgubljenog poena potvrdio svoj drugi brejk za vođstvo od 3:1.

Zverev je nastavio da se muči na svoj servic i srpski teniser imao je tri brejk-lopte koje bi ga dovele do ogromne prednosti od 4:1, ali se Zverev ipak vratio i osvojio gem. U sedmom gemu je takođe Lajović imao brejk lopte koje je Zverev spasao. Inače Nemac je prilično nervozan, a ali je uspeo da se snađe i da smanji na 4:3.

U narednom gemu je nemački teniser uspeo da napravi brejk i da izjednači na 4:4. Odmah posle toga je Saša Zverev overio brejk i sledi gem u kome Dušan treba da servira za ostanak u setu. Lajović nije dobro odradio taj gem i peti nosilac je uspeo da napravi brejk i dođe do vođstva od 1:0 u setovima.

U drugom setu je Zverev imao tri propuštene brejk lopte u drugom gemu, ali je već u sledećem servis gemu Lajovića Nemac uzeo servis 30. nosiocu. Zverev vodi 3:1. Nemački teniser je overio brejk i drži tu prednost. U osmom gemu pri rezultatu 5:2 Zverev je imao četiri set lopte na servis srpskog igrača, ali ih nije iskoristio. Petu je međutim Zverev pretvorio u vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set je počeo brejkom Dušana Lajovića koji je poveo 2:1.Imao je Lajović dve brejk prilike pri rezultatu 4:2, ali je Zverev uspeo da se izvuče, pa srpski teniser dalje ima jedan brejk viška. Do kraja seta nije bilo brejk prilika i Lajović je dobio taj deo igre 6:4.

Lajović je i četvrti set počeo brejkom i vodi 2:0. Srpski igrač je nastavio sa sigurnom igrom i vodio je 5:1 u momentu kada je napravio drugi brejk. Nemački teniser je igrao očajno u čitavom četvrtom setu i dopustio je još jednom da mu Lajović uzme servis. Tako je 30. nosilac za samo 66 minuta dobio dva seta.

Na startu petog seta je Saša Zverev krenuo potpuno drugačije i ozbiljnijom igrom je došao do brejka prednosti. Zverev je napravio još jedan brejk i dobio je peti set 6:2.