Četvrti Srbin u 3. kolu - Lajović zakazao duel sa Zverevim

Četvrti Srbin u 3. kolu - Lajović zakazao duel sa Zverevim Izvor: Adam Pretty, Getty Images
Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je u drugoj rundi maksimalnim rezultatom pobediom Francuza Eliota Benšetrija.

Lajović je slavio 6:3, 6:3, 6:3 za sat i 35 minuta i u narednoj rundi sastaće se sa petim igračem sveta, Alksandrom Zverevim iz Nemačke, koji je bio bolji od Šveđanina Mikaela Imera 6:1, 6:3, 7:6 (3).

Dvadesetosmogodišnji Srbin je u Parizu najdalje dogurao 2014. godine, kada je zaustavljen u četvrtom kolu, a ujedno to mu je bio i najbolji plasman na Gren slem turnirima.

Duci je, podsetimo, na startu Rolan Garosa bez izgubljenog seta eliminisao kvalifikanta iz Brazila Tijaga Monteira.

Lajović je 20-godišnjem kvalifikantu iz Francuke pet puta oduzeo servis iz devet pokušaja, a jedini brejk pretrpeo je u šestom gemu poslednjeg seta, kada je Benšetrije uz podršku domaće publike zapretio da bi mogao da uradi nešto više. Ipak, mnogo kvalitetniji i iskusniji Lajović ništa nije prepustio slučaju i rutinskom igrom završio je duel.

Srbin je prvi brejk napravio sredinom prvog seta za 3:2, a taj deo meča završio je tako što je drugi put oduzeo servis rivalu. Lajović je u drugom setu došao do ranog brejka za 2:0 i sigurnim servisom duplirao je prednost.

Treći set najduže je trajao, 39 minuta, a od petog do sedmog gema viđena su tri brejka. Lajović je poveo sa 3:2, mladi Francuz je prvi put oduzeo servis Duciju za 3:3, ali je Srbin već u sledećem gemu ponovo napravio brejk.

Benšetrije je u poslednjem gemu imao priliku da se vrati, ali je Lajović spasao brejk loptu i sa tri vezana poena upisao drugu pobedu u Parizu.

U četvrtak je plasman u 3. kolo obezbedio i najbolji igrač sveta Novak Đoković.