Jorović spasila šest meč lopti ali Brejdi ipak slavila

Jorović spasila šest meč lopti ali Brejdi ipak slavila Izvor: Jan Kruger, Getty Images Sport

Ivana Jorović poražena je od Dženifer Brejdi 2:1 u prvom kolu Rolan Garosa. Po setovima je bilo 7:6, 4:6 i 7:5, a duel je u nedelju bio prekinut posle drugog seta.

Dugo su Ivana Jorović i Dženifer Brejdi čekale da izađu na teren, a na kraju nisu uspele da završe meč zbog mraka.

Amerikanka je nakon sat vremena velike borbe dobila prvi set. Po dva brejka na obe strane i na kraju taj brejk koji je rešio sve nedoumice u prvom setu.

Srpska igračica već na startu drugog seta napravila brejk koji je uz mnogo borbe sačuvala sve do kraja. Imala je u tri gema Jorovićeva šansu da dođe do novog brejka, a prvi put je rivalki šansu da se vrati u set dala u gemu u kome je servirala za izjednačenje. Ipak, uspešno je prebrodila kratku krizu i izjednačila na 1:1.

U trećem setu nije bilo brejka, a Ivana Jorović je u trećem gemu imala tri situacije u kojima je mogla da uzme servis protivnici ali je Dženifer Brejdi uspela da se izvuče. Kasnije je Brejdi imala tri brejk lopte i to u momentu kada je Ivana Jorović servirala za ostanak u meču pa su to ujedno bile i meč lopte.. Pri rezultatu 5:4 je Jorović spasila tri meč lopte. Jorović je još jednom imala istu situaciju u 12. gemu trećeg seta kada je Brejdi bila blizu trijumfa, Ivana je uspevala da na svom servisu ostane u meču, ali je sedmu meč loptu ipak Amerikanka iskoristila.

Dženifer Brejdi će igrati sa Polonom Hercog u drugom kolu.