Viktor bez RG: 303. igrač sveta bolji u dva seta

Viktor bez RG: 303. igrač sveta bolji u dva seta Izvor: Dennis Grombkowski, Getty Images Sport

Srpski teniser Viktor Troicki neće igrati u glavnom žrebu Rolan Garosa, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija poražen od francuskog igrača Aleksandra Milera.

Miler, 303. reket sveta, bio je bolji od Viktora, koji je trenutno na 256. poziciji, sa 6:3, 6:4 za 80 minuta igre.

I u jednom i u drugom setu Francuzu je bio dovoljan jedan brejk da dođe do trijumfa. U prvom se to dogodilo u četvrtom gemu, kad je iskoristio drugu brejk loptu, pošto je prethodno u drugom gemu propustio četiri takve prilike.

I na startu drugog seta, francuski teniser imao je dve brejk lopte, ali je Viktor spasao obe. Zatim je Srbin u šestom gemu propustio jedinu šansu da oduzme servis rivalu, pa je nedugo zatim kažnjen.

Igrao se deveti gem kad je Miler osvojio brejk za 5:4, a potom uz samo jedan izgubljen poen rešio meč.

Rolan Garos startuje u nedelju, a kompletan žreb pogledajte na OVOM LINKU.