Džumhur izbacio Lopesa, sledi Vavrinka

Predstavnik Bosne i Hercegovine na ATP turniru serije 250 u Ženevi Damir Džumhur obezbedio je plasman u drugo kolo, pošto je u tri seta savladao Španca Felisijana Lopesa 6:7, 6:4, 7:5.

Damir Džumhur Izvor: Clive Mason, Getty Images Sport
Damir Džumhur

Prvi set je protekao u dominaciji servera, mada su obe brejk šanse iskoristili, po jednu svako. Ipak, u taj brejku Španac, 108. na ATP listi bio je smireniji i skoncentrisaniji i dobio ga 7:2 za vođstvo u setovima. Za razliku od nekih ranijih mečeva, ovog puta 57. igrač sveta nije dozvolio da gubitak prvog seta utiče na njegovu igru. Spasao je u četvrtom gemu tri brejk lopte, a onda je u sedmom uspeo da oduzme servis i trasira put ka izjednačenju u setovima.

U trećem setu bilo je dosta pritiska na servis protivnika, na obe strane. Lopes je u drugom gemu imao tri brejk lopti, Džumhur u petom čak četiri, od čega prve tri vezane, ali brejka nije bilo sve do 11. gema. Tada je Džumhur sa nulom oduzeo servis, a u narednom gemu iskoristio drugu meč loptu i zasluženo prošao dalje.

Naredni protivnik Džumhuru biće drugi nosilac domaći takmičar Sten Vavrinka.