Rafa se odbranio, pa vezao osam gemova za trijumf

Rafa se odbranio, pa vezao osam gemova za trijumf Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu pobedom nad sunarodnikom Fernandom Verdaskom u dva seta.

Nadal je protiv Verdaska slavio sa 6:4, 6:0, posle jednog sata i 39 minuta igre. Na taj način, ‚kralj šljake‘ je obezbedio susret sa Grkom Stefanosom Cicipasom, kojem je Rodžer Federer predao meč bez borbe zbog povrede.

Sam početak meča nije nagoveštavao da će Nadal uspeti da ga prelomi već u prvom setu. Verdasko je napravio brejk u prvom gemu, njegov sunarodnik je pokušao da mu uzvrati odmah, ali nije uspeo. Stariji od dvojice Španaca je novu šansu da oduzme servis rivalu imao u trećem gemu, međutim, Nadal se odbranio i polako počeo da preuzima kontrolu.

Brejk je napravio u šestom gemu, zatim su usledili relativno sigurni gemovi, pre nego što je spasao tri brejk šanse Verdaska. Ispostavilo se da je na taj način i prelomio meč, pošto mu je u narednom gemu oduzeo servis, a potom vezao i narednih šest gemova. Poslednje trzaje Verdasko je pokazao u trećem gemu, kada je imao tri prilike za brejk, ali je posle toga osvojio samo dva poena.

Masters u Rimu se igra za nagradni fond od 5.207.405 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.