Borna ispustio Federera

Borna ispustio Federera Izvor: Alex Pantling August, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Borna Ćorić završio je takmičenje na mastersu u Rimu, pošto je poražen u osmini finala od Rodžera Federera u tri seta 2:6, 6:4, 7:6 i propustio lepu priliku da izjednači u međusobnom skoru protiv jednog od najvećih tenisera svih vremena.

Imao je 13. igrač sveta sve predispozicije da nanese poraz Švajcarcu. Uraganski je dobio prvi set 6:2, a u drugom je uspeo da napravi brejk pošto je Federer servirao za set. Ipak, u narednom gemu treći na ATP listi uspeo je da momentalno uzvrati, uzme servis protivniku i uvede meč u treći set.

Tu nije bio kraj propuštenim prilikama za Hrvata. Kod vođstva 5:4 bilo je 0:30 na Federerov servis, ali je Švajcarac uspeo da se vrati i izjednači. Kasnije je set uveden u taj brejk, gde je Ćorić došao do vođstva 6:4 i dve meč lopte. Prvu je imao na svoj servis, ali to nije bilo dovoljno. Federer je preokrenuo i iskoristio drugu meč loptu na servis Hrvata i prošao među osam najboljih.

U borbi za polufinale čeka ga bolji iz duela Fonjini - Cicipas.