Novak je u finalu Madrida!

Novak je u finalu Madrida! Izvor: Getty Image/Julian Finney / Staff

Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Madridu pobedom protiv Dominika Tima u dva seta.

Novak Đoković slavio je u polufinalu Madrida protiv Dominika Tima koga je savldao u dva seta 7:6, 7:6. Đokoviću je ovo treće finale u Madridu gde će pokušati da osvoji i treći pehar.

Težak meč, velika borba sa obe strane i na kraju pobeda prvog reketa sveta. U oba seta prvi je do brejka dokazio Tim, ali je Đoković uspevao da se vrati u igru i preokrene u oba navrata. Oba seta trajala su po više od sat vremena i oba su rešena u taj brejku. U prvom taj brejku Đoković je bio veoma dominantan, u drugom je bilo nešto napetije, ali je na kraju po srpskog igrača ispalo dobro.

U finalu će Novak igrati sa pobednikom meča u kome se sastaju Rafael Nadal i Stefanos Cicipas.

Nakon prva tri gema u meču vodi Dominik Tim sa 2:1 uz prednost brejka. Meč je svojim setom otvorio Đoković i uz malo muke poveo je sa 1:0. Tim se na svoj servis nije mučio, ali je zato na nove muke stavio srpskog tenisera u trećem gemu. Dobar ritern na drugi Novakov servis i dobra igra sa osnovne linije doneli su Timu prednost brejka u prvom setu.

Izvršio je Novak mali pritisak na Tima u četvrtom gemu, uspeo da dođe do 15:30, ali je u nastavku Tim lagano priveo gem kraju. Đoković je konačno osvojio jedan svoj servis gem bez muke i bez izgubljenog poena, a zatim uz tri vezana sjajna poena u situaciji kada je Tim imao 40:30 vratio brejk. Rezultat je 3:3, Novak na servisu.U sedmom gemu je Novak uspeo da osvoji svoj gem i ponovo se vrati u vođstvo u prvom setu, 4:3.

Pritisnuo je Đoković Tima i u narednom gemu, ali nije uspeo da dođe dalje od dva poena. Nije ni Tim ostajao dužan. Tim je imao dve brejk lopte u momentu kada je Đoković je dobio drugu opomenu zbog prekoračenja vremena, ali je uspeo da spase obe brejk lopte i na kraju uspeo da povde sa 5:4. Serviraće Tim za ostanak u setu. Bez mnogo problema je Tim došao do 5:5.

Ako je grešio u desetom, u 11. gemu nije - vodi Novak 6:5 i Tim će ponovo biti u situaciji da servira za ostanak u setu. Imao je Novak 30:30, ali je napravio dve neočekivane greške i Tim dolazi do 6:6. Gledaćemo taj brejk.

Taj brejk je obeležio peti poen. Neverovatno se branio Đoković, sjajno je napadao Tim i na kraju je poen pripao srpskom igraču za potpuno oduševljenje i aplauze sa tribina za oba igrača. Iako je Tim prvi došao do mini brejka, ali nakon toga Đoković je pokazao ko je broj jedan i rutinski je priveo taj brejk do kraja za vođstvo od 1:0 u setovima nakon 64 minuta igre.

Velika borba već u prvom gemu drugog seta koji se igrao na razliku, ali je na kraju pripao Timu koji vodi 1:0. Nije bilo lako ni Đokoviću u njegovom prvom servis gemu jer je morao da spašava brejk loptu, ali je to uspešno uradio i izjednačio na 1:1. Bio je dobar Tim i u trećem servis gemu i sada je rezultat 3:2 za mlađeg od dvojice igrača, bez brejka.

Više od pola sata igra se u drugom setu, brejka nema i gledamo odličan tenis. Tim vodi 3:2.

Neverovatan šesti gem igrala su dva igrača. Tim je imao brejk loptu u tri navrata, videli smo četiri izjednačenja i na kraju je nakon više od deset minuta borbe Tim uspeo da dođe do brejka i vođstva od 4:2 u drugom setu.

Ekspresno je Đoković vratio brejk i vratio se u igru u drugom setu. Tim je došao do vođstva od 5:4, Novak servira za ostanak u drugom setu. Uspeo je Đoković da na 5:5 dođe do novog brejka u ovom setu koji će sada moći da reši na svoj servis.

Nije išlo glatko. Tim je poveo u ovom gemu sa 0:30, pa i sa 0:40 i došao do tri brejk lopte kako bi uveo set u taj brejk. Đoković je spasao jednu i na kraju gem predao prvom duplom servis greškom u meču.