Ne zna za poraz: Novak 13. put pobedio Šardija

Ne zna za poraz: Novak 13. put pobedio Šardija Izvor: Getty Images Sport, Michael Regan

Najbolji svetski teniser Novak Đoković u osmini finala turnira u Madridu pobedio Žeremija Šardija rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:6. Srbinu će u četvrtfinalu, koje se igra u petak, protivnik biti hrvatski teniser Marin Čilić, koji je savladao Lasla Đerea.

NOvak Đoković Izvor: Getty Image/Julian Finney / Staff

Srbin je do sada odigrao 13 mečeva protiv francuskog tenisera i u svakom je slavio.

Novak je sjajno započeo meč, dobivši prvi gem bez izgubljenog poena. Đoković je je imao dve brejk šanse, ali je Šardi najpre zabeležio as poen, a potom je rešio poen koji je trajao čak 26 udaraca. Na početku trećeg gema Francuz je zapretio, dobio dva poena, ali se srpski teniser ubrzo trgao, osvojio tri poena i završio gem u svoju korist.

Svoj drugi servis gem Šardi je počeo odlučno, osvojio je prva dva poena, ali je potom ispalio forhend u aut da bi Novak odgovorio odličnom bekhend paralelom u nebranjeni deo terena. Posle toga je usledila još jedna odlična lopta Đokovića.

Najbolji teniser sveta je opet izgubio tri poena prilikom serviranja na početku petog gema, posle čega je dobio tri brejk prilike, ali Srbin je uspeo da spase sve tri, osvoji još dva poena i dobije gem.

Francuski teniser je u nastavku nastavio sa dobrom igrom i zahvaljujući sjajnim drop-šotom je stigao i do dve prilike da osvoji gem, a već prvu je iskoristio bekhend paralelom.

U šestom gemu Đoković je odlučio da rizikuje kod rezultata 30:15 odigrao je divan drop-šot koji Šardi nikako nije mogao da stigne, dobio je set loptu koju je iskoristio promašajem Francuza. Posle pola sata igre prvi set je pripao Srbinu.

Šardi je drugi set otvorio osvojenim gemom, da bi Novak ubrzo izjednačio na 1:1. U trećem gemu 47. igrač sveta zahvaljujući sjajnom forhedu dolazi do 2:1. Đoković je potom uspeo da zaustavi Francuza, osvoji tri poena i izjednači na 2:2.

Žeremi je dobio i treći gem, da bi vrlo brzo Srbin izjednačio na 3:3. U narednom gemu Šardi je poveo sa 30:0, ali je napravio dve greške za kratko vreme, ali se iskupio dobrim servisom zahvaljujući kome je došao do prednosti od 4:3.

Na početku sledećeg gema, Francuz je osvojio prve poene, da bi se nedugo zatim Novak trgao i izjednačio.

Šardi je zatim stigao do prednosti od 5:4, nakon što Đoković nije iskoristio šansu da napravi odlučujući brejk.

Novak je dobro servirao, ali je potom usledila dupla greška za oba. Pri rezultatu 15:30 Đokovićev drugi servis i jedan forhend završili su na samoj liniji i srpski teniser je imao dosta sreće da ne bude suočen sa dve brejk prilike. Posle toga Šardi je odigrao savršeno i stigao do servis lopte, ali je Srbin spasio dobrim servisom na liniju.

Francuz nastavlja sa dobrom igrom pa je i u narednom gemu vezao četiri poena i došao do rezultata 5:6. U nastavku Novak uspeva da izjednačava na 6:6 i meč je ušao u taj-brejk.

Đoković se ponovo vraća u igru i dobija tri poena. U nastavku  Francuz uzima dva poena na svoj servis. U nastvaku dolazi do promene strana, a  Šardi je ritern izbacio u aut. I za kraj Đoković odličnim servisom dobija drugi servis sa 5:4 i meč.

U četvrtfinalu turnira u Madridu, koje se igra u petak, Novak Đoković će igrati protiv hrvatskog tenisera Marina Čilića, koji je prethodno slavio protiv Lasla Đerea.