Filip propustio 5 meč lopti, izgubio set, ali je slavio

Filip propustio 5 meč lopti, izgubio set, ali je slavio Izvor: Clive Brunskill, Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović, koji je kroz kvalifikacije obezbedio mesto u glavnom žrebu, plasirao se u 2. kolo turnira u Budimpešti.

On je na startu takmičenja pobedio Italijana Andreasa Sepija 6:2, 6:7 (3), 7:5 za dva časa i 42 minuta igre, iako je posao mogao da završi već u drugom setu.

Krajinović, trenutno 105. igrač sveta, u drugoj rundi sastaće se sa boljim iz duela u kojem se sastaju osmi nosilac Radu Albot iz Moldavije i 'laki luzer' Sergej Stahovski iz Ukrajine.

Srbin je odlično odigrao prvi set i uz dva uzastopna brejka poveo je 4:1 i bez poteškoća poveo sa 1:0. Krajinović je i u drugom setu nastavio u istom ritmu, oduzeo je servis protivniku za 2:1 i kod rezultata 5:4 servirao je za pobedu.

Međutim, Italijan je spasao četiri set lopte i napravio brejk, potom na svoj servis 'preživeo' još jednu meč loptu, da bi taj-brejku stigao do izjednačenja - 1:1.

U odlučujućem setu Krajinović je ponovo prvi došao do brejka za 3:1, Sepi je uzvratio i smanjio na 4:3, a presudan je bio poslednji gem kada je srpski igrač još jednom oduzeo servis rivalu za prvi trijumf u drugom međusobnom duelu.

Prvi nosilac u Budimpešti je Marin Čilić, a od igrača iz regiona učestvuju još Dušan Lajović, Laslo Đere, Miomir Kecmanović, Damir Džumhur, Borna Ćorić i Aljaž Bedene, koji je na startu pobedio Bernarda Tomića.

Turnir u prestonici Mađarske igra se na šljaci za nagradni fond od 586,140 evra.