Preokret Troickog, pa predaja rivala u Tunisu

Preokret Troickog, pa predaja rivala u Tunisu Izvor: Francois Nel, Getty Images Sport

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo čelendžera u Tunisu, pošto mu je domaći igrač Aziz Dugaz predao meč u trećem setu.

U trenutku predaje, Troicki je protiv 570. tenisera sveta vodio 3:0, pošto je napravio preokret jer je Dugaz dobio prvi set u taj brejku, a Viktor zatim uzvratio sa 6:4.

Tokom prvog seta nije bilo brejkova, ali je Troicki imao šansu da oduzme servis rivalu u šestom gemu, samo se Dugaz odbranio, a zatim dobio taj-brejk sa 7:4. Viktor je odmah potom pokazao odlučnost da uzvrati udarac i pošto je Tunišanin osvojio prvi gem nanizao je naredna četiri. Dugaz mu je potom vratio jedan brejk, ali srpski teniser nije imao većih problema da privede set u svoju korist, a zatim nastavi u istom tirmu do trenutka kada mu je rival predao.

Troickog u drugom kolu čeka susret sa Italijanom Stefanom Napolitano, koji je bio slobodan u prvoj rundi kao 15. nosilac.

Čelendžer u Tunisu igra se za nagradni fond od 54.160 dolara.