Muratoglu Open: Krajinović 'slomio' Mađera

Muratoglu Open: Krajinović 'slomio' Mađera Izvor: Julian Finney, Getty Images Sport
Filip Krajinović

Srpski teniser Filip Krajinović izborio je plasman u polufinale Muratoglu Opena u Francuskoj pobedom nad Italijanom Đanlukom Mađerom.

Krajinović, koji je postavljen za petog nosioca na tom čelendžeru, protiv Mađera je slavio sa 7:6 (7:2), 6:4, posle jednog sata i 41 minuta igre.

U borbi za finale, Filip će se sastati sa Nemcem Rudolfom Molekerom, koji je bio bolji od domaćeg tenisera Simonea Bolelija sa 6:3, 3:6, 6:3.

Krajinović i Mađer su odigrali veoma zanimljiv susret, prepun preokreta, u kojem je i italijanski teniser imao svoje šanse. Upravo Mađer je prvi stigao do brejka – u četvrtom gemu, a potom je čuvao prednost sve do rezultata 4:4. Filip je iskoristio petu brejk loptu, imao je šansu da set reši dva gema kasnije, kada je Italijan odbranio dve prilike koje je imao da mu oduzme servis, ali je sve nadoknadio u taj-brejku.

Činilo se da je Mađer ostavio gubitak prvog seta iza sebe kada je napravio brejk na startu drugog, ali je odmah usledio Krajinovićev odgovor. Igralo se gem za gem bez šansi za brejk do osmog, kada je Italijan odbranio tri brejk šanse svog rivala. Usledilo je i Krajinovićevo branjenje, pošto je Mađer pet puta bio na poen od brejka, ali je odmah potom Filip iskoristio prvu priliku da završi meč i dođe do trijumfa.

Muratoglu Open se igra za nagradni fond od 69.280 evra.