Bajka i dalje traje: Andresku sa Kerber u finalu Indijan Velsa

Kanadska teniserka Bjanka Andresku plasirala se u finale Indijan Velsa, pošto je u tri seta savladala šestu igračicu sveta Jelinu Svitolinu 6:3, 2:6, 6:4, a protivnica će joj biti Anđelik Kerber

Bianca Andreescu Izvor: Hannah Peters/Getty Images

Devojka koja ima tek navršenih 18 godina uspela je da uzme još jedan vredan skalp, posle Muguruse. Do velikog trijumfa došla je najviše zahvaljujući upornosti. U prvom setu Svitolina je povela 3:0 uz dupli brejk, a onda nestvarna serija 6:0 za Kanađanku i osvojen prvi set. U drugom Ukrajinka uzvraća ubedljivo 6:2. Već na početku trećeg Andresku je uzela brejk i držala ga do 3:2, kada je uzvratila Svitolina. Ipak, već u narednom gemu ponovo pravi brejk i tu prednost nije ispuštala, iako je u dva servis gema imala 15:40.

U finalu 60. na WTA listi igraće protiv Anđelik Kerber koja je mnogo lakše nego što se očekivalo savladala u dva seta Belindu Benčić 6:4, 6:2. Još jednom je osma igračica sveta pokazala da kada je raspoložena za igru, malo ko može kvalitetno da joj se odupre. Šta više, tada je kao tajfun, bukvalno odnosi sve pred sobom. Takva je bila sa, na ovom turniru solidnom švajcarskom teniserkom, koja je u kalifornijskoj pustinji savladala prvu teniserku sveta Naomi Osaku i Karolinu Pliškovu. Ipak, sada nije imala mnogo šansi, iako je uzela startni brejk i povela 2:0. Kerber je izjednačila na 2:2, a Belinda je odmah uzvratila novim brejkom za 3:2. To je bilo sve od nje u prvom setu, jer je do kraja osvojila samo jedan gem, a Kerber četiri i povela 1:0. U drugom setu Kerber je uzela u sva četiri navrata servis protivnice i tako anulirala dva brejka koja je Benčić uzela.