Kraj Kecmanovićeve bajke, Raonić u polufinalu

Kraj Kecmanovićeve bajke, Raonić u polufinalu Izvor: Matthew Stockman, Getty Images Sport
Miomir Kecmanović

Miloš Raonić je zaustavio Miomira Kecmanovića u četvrtfinalu prvog Mastersa sezone.

Miomir Kecmanović poražen je u četvrtfinalu u Indijan Velsu u dva seta od Miloša Raonića koji je slavio sa 6:3, 6:4.

Mogao je u drugom setu Kecmanović malo da produži meč, imao je dve prilike da vrati brejk, ali u tome nije uspeo.

Raonić se tako palsirao u svoje četvrto polufinale u Indijan Velsu, a za Kecmanovića je završena velika avantura u koju je ušao kao laki luzer.

Kecmanović nema za čime da žali, naprotiv može da bude zadovoljan jer će od ponedeljka biti među sto najboljih igrača sveta. Bio je stegnut Kecmanović u prvom setu, ali je u drugom pokazao bolju igru koja može da raduje sve njegove navijače.

Raonić će u toku noći saznati rivala u polufinalu jer čeka pobednika meča u kome se sastaju Gael Monfis i Dominik Tim.

Statistiku duela pratite ovde.

Miloš Raonić već na početku meča pokazao je da neće imati milosti prema mlađem igraču na suprotnoj strani terena. Uz prednost brejka poveo je sa 3:1. Uspeo je nakon toga Raonić da se odbrani na brejk loptu i potvrdi brejk za vođstvo od 4:1.

U nastavku seta je Kecmanović lako osvojio dva svoja servis gema, ali Raonić mu nije davao novu priliku za povratak u set. Kanađanin će servirati za osvajanje prvog seta.

Raonić je na svoj servis iskoristio drugu set loptu i poveo sa 1:0.

Bez brejka protiče početak drugog seta, a Kecmanović na prvoj pauzi vodi sa 2:1.

Kecmanović je pustio ruku, bolje igra u drugom setu i sada vodi sa 3:2 Još uvek se igra bez brejka.

Slomio je Raonić Kecmanovića u sedmom gemu. Stao je prvi servis, a drugi nije tako snažno oružje za srpskog igrača, skratila se ruka i Raonić ima brejk prednosti i vodi sa 4:3 pred svoj servis gem.

Od 15:40 je Kecmanović u osmom gemu došao do brejk lopte, ali nije uspeo da iskoristi drugi servis Miloša Raonića. Ipak, uz mnogo sreće izborio se za novu brejk priliku - prvo je do izjednačenja došao tako što je mreža "skratila loptu", a zatim do brejk prilike tako što je Raonić zakucao laku loptu u mrežu. Nakon svega nakon duge razmene, ista ta mreža bila je na Raonićevoj strani nakon čega je Kanađanin konačno završio najduži gem u meču.

Kecmanović je svoj gem sigurno osvojio, ali sada Raonić servira za pobedu.