Belinda Benčić posle tri seta izbacila Pliškovu u IW

Belinda Benčić posle tri seta izbacila Pliškovu u IW Izvor: Getty Images/Clive Brunskill

Belinda Benčić plasirala se u polufinale Indijan Velsa pobedivši petog nosioca Karolinu Pliškovu.

Veliku borbu vodile su Belinda Benčić i Karlina Pliškova, a iz duela 23. i petog nosioca kao pobednica je izašla Benčić koja je slavila sa 6:3, 4:6, 6:4 nakon dva sata i 17 minuta igre.

U prvom setu dominirala je Belinda Benčić koja je uz dva brejka i sigurnu igru kada je bilo najpotrebnije u svojim gemovima, ali i realizovanu treću set loptu povela sa 1:0.

Pliškova je uspela da pronađe pravi način da se vrati u meč. Povela je lako sa 4:0 u drugomsetu uz prednost od dva brejka, a Benčić je uspela da vrati samo jedan i meč je ušao u treći set.

Čehinja je uspela da se odbrani od napada rivalke u četvrtom gemu, spasila je četiri brejk lopte u ovom delu meča, ali spasa nije bilo u osmom gemu nakon čega je Benčić rutinski odservirala za pobedu.

Benčićeva će se za finale boriti sa boljom iz meča u kome se sastaju Venus Vilijams i Anđelik Kerber. Taj meč sat nakon ponoći možete pogledati na Sport Klubu.