Tri od tri - Čilić u dva seta eliminisao Lajovića

Tri od tri - Čilić u dva seta eliminisao Lajovića Izvor: Yong Teck Lim/Getty Images
Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u 2. kolu Mastersa u Indijan Velsu.

Jedanaesti igrač sveta Marin Čilić pobedio je lajovića u dva seta - 6:3, 6:4 za sat i 33 minuta. Bio je to njihov treći međusobni duel i treći trijumf hrvatskog tenisera.

Čilić je odlično počeo meč i vrlo brzo je poveo sa 4:0 uz dva brejka, Lajović se 'upisao' u sledećem gemu, a potom je kod rezultata 5:2 spasao sedam set lopti. Ipak, Čilić je na svoj servis iskoristio sledeću za vođstvo od 1:0.

Hrvat je i u drugom setu prvi napravio brejk za 2:1, ali je Srbin odmah uzvratio. Ipak, Lajović nije mogao u kontinuitetu da igra kako je želeo i u sedmom gemu Čilić mu je ponovo oduzeo servis i napravio ključan korak ka trijumfu.

Lajović u desetom gemu nije iskoristio tri brejk lopte da se vrati u meč, što je Čilić ubrzo kaznio.

Najboljeg hrvatskog igrača u sledećem kolu očekuje duel sa Denisom Šapovalovim ili Stivom Džonsonom.