Đoković se malo mučio, ali ipak rutinski dobio

Prvi teniser sveta Novak Đoković ostvario je pobedu u drugom kolu Indijan Velsa, pošto je u dva seta savladao domaćeg tenisera Bjorna Fratanđela 7:6, 6:2.

Novak Đoković Izvor: Adam Pretty, Getty Images

Fratanđelo je prvi došao do brejka i imao šansu da dobije prvi set pošto je servirao za njega pri rezultatu 5:4. Međutim, Novak je napravio brejk i doveo set do taj brejka. I u taj brejku imao je priliku svojim servisima da dođe do startnog vođstva, ali Srbin je još jednom pokazao snagu u tim trenucima i na kraju rešio prvi deo igre u svoju korist. Takav finiš seta odredio je drugi, gde je prvi teniser sveta odmah došao do brejka, a potom napravio i još jedan za 4:1 i na kraju završio set 6:2 za prvi trijumf još od 2017.

U trećem kolu Đoković će igrati protiv Filipa Kolšrajbera, koji je u dva seta savladao Nika Kirjosa.

Tok meča

Oba tenisera sigurno su krenula u svoje servis gemove. U prva dva servis gema Đoković nije izguio nijedan poen, ali se i Amerikanac dobro pokazao na servisu. Ipak, u petom gemu Fratanđelo je došao do dve brejk šanse, drugu je iskoristio i preokrenuo na 3:2. U narednom gemu je potvrdio brejk i stekao prvu opipljivu prednost od 4:2. Fratanđelo je držao brejk prednosti skoro do kraja seta, dobio priliku i da servira kod rezultata 5:4, ali kao i mnogo puta do tada, do izražaja je došla Novakova glava. Bez izgubljenog poena došao je do brejka, a poslednji poen odigrao je izuzetno, posebno u fazi defanzive i izjednačio na 5:5 u prvom setu. Prvi set je otišao u taj brejk, a kada je Đoković poveo 4:1 nazirao se očekivan ishod. Međutim, Fratanđelo je počeo da udara bez zadrške i preokrene na 5:4, pritom je imao i dva servisa. Međutim, Novak je ponovo pokazao da je najbolji u najvažnijim trenucima, vezao je tri poena i na kraju, posle dosta muke, došao ipak do prvog seta.

Na krilima dobijenog prvog seta Đoković je krenuo furiozno u drugom delu. Odmah je napravio brejk, potom ga potvrdio i poveo 2:0, najavljujući skori kraj ovog meča. Fratanđelo ništa više nije mogao da učini, pa je Novak napravio još jedan brejk, poveo 5:1 i praktično prelomio meč.