Dr. Ivo se ne predaje: I u 40. pobeđuje na mastersu

Hrvatski teniser Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo Indijan Velsa, pošto je posle dva taj brejka savladao Meta Ebdena i postao najstariji igrač kome je to pošlo za rukom.

Ivo Karlović Izvor: Pat Scala, Getty Images Sport
Ivo Karlović

Ujedno i jedini koji je uspeo da zabeleži pobedu u glavnom žrebu masters turnira sa navršenih 40 godina. Hrvat je u svom stilu došao u oba seta do taj brejka i perfektno ih odigrao. Ali nije ovo bio potpuno njegov tipičan meč, posebno ne u drugom setu. U petom gemu drugog seta Ebden je iskoristio drugu brejk priliku i verovalo se da je treći set tu, pošto Ivo ima paklen servis, ali nije vičan brejkovima. Međutim, Karlović je pokazao karakter i u 10. gemu, kada je Ebden servirao za set, uspeo da iskoristi prvu brejk loptu i izjednači na 5:5. Potom je rutinski došao do taj brejka, koji je rešio kao i prvi, rezultatom 7:3.

U drugom kolu Karlović, koji je 89. na ATP listi igraće protiv zemljaka i 11. nosioca Borne Ćorića. Sve mečeve iz Indijan Velsa možete pratiti u direktnim prenosima ekskluzivno na Sport Klubu.